Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Třetí Litoměřická letní filharmonie 2017 je za dveřmi

likul mpLitoměřické kulturní léto pokračuje další významnou akcí. Už tento víkend ožije královské město „Litoměřickou letní filharmonií“ (LLF). Unikátní akce, která už potřetí staví na spolupráci Základní umělecké školy Litoměřice a hudebních škol ze Saska, vyvrcholí v neděli 18. června odpoledne společným koncertem v letním kině.

Pod názvem „Putování Evropou“ při něm zazní díla evropských skladatelů. Projekt LLF podpořilo Sdružení Euroregionu Elbe Labe, Město Litoměřice a Sächsischer Musikrat, záštitu převzal český velvyslanec v Německu Tomáš Podivínský.

Litoměřickému víkendu předcházelo už v dubnu soustředění účastníků v německém Colditzu. Hudebníci ze Saska přijedou do města už v pátek ráno. Ještě dopoledne absolvují v areálu základní umělecké školy první společnou zkoušku. Další, včetně zkoušek jednotlivých nástrojových sekcí, zkoušek s kapelou Schizzo Band i s pěveckým sborem, jsou na pořadu v průběhu následujících hodin a také v sobotu. Generální zkoušku v letním kině plánují pořadatelé na nedělní dopoledne.

Největší hudební akce letošního pololetí v regionu pak pod taktovkou dirigentů Matthiase Herbiga a Jiřího Knotteho odstartuje ve 14 hodin. Návštěvníci se mají opravdu na co těšit - mladí ‚filharmonici‘ pro ně nastudovali jedenáct skladeb hudebních géniů. Evropou poputují v dílech Beethovena, Händela, Dvořáka, Mozarta, Griega, Suchoně, Verdiho, Elgara, Chačaturjana, Brahmse, ale třeba i rockové legendy Queen.


„Pro mladé je to ojedinělá šance zahrát si v takovém tělese, navíc po boku profesionálů. Dostali ji nejen nejlepší žáci od nás, ale i z dalších uměleckých škol z Ústeckého kraje a ze Saska i studenti z teplické konzervatoře,“ dodává ředitelka pořádající školy Dominika Valešková. O odborné vedení se vedle učitelů starají i mentoři z Německa, z ústecké opery a z pražského Collegia 1704.

(TZ připravil Miroslav Zimmer)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu