Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tranzit přes litoměřické náměstí je třeba omezit

litommpLitoměřičtí radní by chtěli omezit průjezd Mírovým náměstím. Je přitom pravděpodobné, že za tímto účelem by došlo k několika dopravním změnám.

„Pověřili jsme odborníka přípravou možné podoby dopravního projektu. Zvažujeme například otočení jednosměrky v části ulice Michalská u úřadu práce a zaslepení výjezdu z Mostecké na Tyršův most. Dopravní dostupnost Jezuitské, Mostecké ulice ani Mírového náměstí by nebyla omezena,“ popsal diskutované změny místostarosta Lukas Wünsch.

Denně Mírovým náměstím v Litoměřicích projede přibližně osm tisíc aut. Kapacita parkovacích míst na náměstí a přilehlých ulicích je zhruba tisíc míst. Většina řidičů náměstím pouze projede s cílem zkrátit si cestu na Tyršův most. Okruh vedoucí ulicí Švermova, Mrázova, Komenského, Na Valech, přes kruhový objezd na Kocandě směrem k Tyršovu mostu, kde jsou nové povrchy, semafory a dopravní značení, řada řidičů nevyužije, což by se mělo přijetím dopravních opatřeních v okolí Mírového náměstí změnit.

„Litoměřice mají tu výhodu, že díky asanaci (soubor opatření vedoucí ke zlepšení) historického jádra města v druhé polovině 20. století vznikl kolem dnešní památkové rezervace vnitřní obchvat města. Měl za cíl odvedení dopravy z centra. Při jeho výstavbě zaniklo několik historicky cenných budov a romantických zákoutí. Dnes je na nás, zda toho plně využijeme a ušetříme historické jádro města, jeho obyvatele, návštěvníky a i zákazníky místních provozoven nadbytečných vibrací, emisí, prachu a hluku,“ dodává historik a radní Filip Hrbek.

Téma tranzitní dopravy v posledních letech opakovaně zaznívalo na veřejném diskuzním fóru Desatero priorit Litoměřic. Nové řešení dopravní situace by mohlo být realizováno v řádu několika měsíců.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu