NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Topolčianští slaví jubileum výstavou na hradě

topo1mpKrajinu a přírodu Slovenska i další zajímavosti představují od minulého pátku v Hradní galerii v Litoměřicích fotografové z Topolčianek.  Soubor čtyřicet fotografií je výběrem, kterým si slovenský fotoklub FoTOP připomíná deset let své činnosti.

Topolčianky patří ke spřáteleným městům Litoměřic, první kontakty vznikly už v roce 1957 díky školákům. Zatímco školy už v nich delší dobu nepokračují, štafetu převzali časem fotografové. Výsledkem jsou reciproční výstavy i vzájemné návštěvy. FoTOP, který se časem vypracoval mezi špičku slovenských fotoklubů, pořádá mj. mezinárodní výstavu fotografií, na kterou zve i autory z Litoměřic, připomněl při páteční vernisáži za Litoměřické Miroslav Zimmer. Stejně tak se Slováci představují pravidelně i v Litoměřicích, poprvé to bylo v roce 2011, naposledy pak v roce 2015 v Máchově divadle  se souborem „Svet kolem nás“.

V Topolčiankách znají třeba práce J. Rottera, K. Pecha, P. Hermanna, F. Diviše, J. Kacarové, M.Zimmera, zatímco u nás zase snímky M. Brandta, P. Čepčeka, J.Pažitného, T. Orolínové, P. Kováče, R. Siklienky, M. Mihálika a dalších.  Současný výstavní soubor, který bude v hradní galerii kulturního a konferenčního centra k vidění až do 2.listopadu t.r.,   zahrnuje práce čtrnácti členů FoTOP.

„Jsme moc rádi, že jsme naše kulaté narozeniny mohli oslavit takovýmto způsobem, ve vašem krásném městě, mezi litoměřickými přáteli,“  uvedl na vernisáži předseda topolčianského fotoklubu Rado Siklienka.

Další fotografická výstava probíhá od minulého měsíce v Máchově divadle. Litoměřické sdružení FotoporoT ji připravilo spolu s fotografy ze saské Míšně, které je rovněž spřáteleným městem Litoměřic.

Text: Miroslav Zimmer, foto: Jarmila Kacarová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu