NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Titul šampiona Vinařských Litoměřic 2017 patří Lahoferu

vitezmpVinařské Litoměřice (dále jen VL) 2017 již mají svého šampiona. Mezi 648 hodnocenými vzorky zaslanými do soutěže, která je předskokanem VL, dostal dnes nejvyšší bodové ohodnocení v sále hotelu Koliba Ryzlink rýnský, 2015, pozdní sběr z Vinařství Lahofer. Vynikajícího výsledku však dosáhly i Klášterní vinné sklepy Litoměřice, jejichž Ryzlink rýnský, jakostní odrůdové víno, ročník 2016, získal zlatou medaili a stal se nejvýše hodnoceným vínem vinařské oblasti Čechy.

„Po loňských nájezdech divočáků, kteří zničili i to málo, co se loni v důsledku nepříznivého počasí urodilo, je to obrovská satisfakce, ze které máme velkou radost,“ neskrýval dojetí z nečekaného úspěchu sklepmistr Klášterních vinných sklepů Litoměřice Antonín Hrabkovský. V hodnocení 16 pětičlenných komisí uspělo i litoměřické Rulandské bílé, pozdní sběr, ročník 2015, jež získalo stříbrnou medaili.

Příležitost ochutnat nebo zakoupit vítězné vzorky dostanou milovníci vín v pátek 13. a v sobotu 14. dubna, kdy se v Kulturním a konferenčním centru uskuteční již 16. ročník „Vinařských Litoměřic“, které se právem řadí mezi nejprestižnější vinařské akce pořádané v České republice. „Do Litoměřic se opět sjede zhruba šest desítek vinařů především z Čech a Moravy, ale i ze zahraničí, aby na svých degustačních stáncích představili to nejlepší, co vyrobili,“ slibuje Pavel Kacerovský, ředitel VL.

Již v pátek odpoledne předají hosté výstavy pohár pro šampiona a zlaté a stříbrné medaile letošního ročníku. Tradiční bude i sobotní doprovodný program výstavy – “Víno a zdraví” a “Víno a pokrmy”, kde odborníci z řad lékařů přednesou poznatky o vlivu vína na lidský organismus. O hudební doprovod se opět postará oblíbená cimbálovka Jožky Šmukaře.

Výstava byla zařazena mezi nejprestižnější akce kraje a hrdě nese název „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

 

Foto 1: Na snímku obchodní zástupce Vinařství Lahofer Miroslav Láska s vítězným vzorkem.

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu