Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tisícovka školáků navštívila na výstavišti TECHNODAYS 2016

technodaysmpKvalitní prezentaci středních škol technického zaměření a firem z Litoměřicka s přesahem do Ústí nad Labem a Děčína nabídl Technodays Litoměřice2016. Třídenní akce se od 22. do 24. září konala na Zahradě Čech. Akci první dva dny navštívila zhruba tisícovka žáků 8. a 9. tříd z Litoměřicka a blízkého okolí. Prezentaci na jednotlivých stáncích jim nabídlo 9 středních škol a učilišť technického směru a dvanáct firem.

První a druhý den se na výstavišti uskutečnily organizované a bezplatné prohlídky prezentovaných škol a firem s průvodcem. V sobotu byl veletrh otevřen pro veřejnost. S ukázkami své činnosti v jednom z pavilonů zaujal i Technický klub mládeže Litoměřice, který ve spolupráci s městem připravuje projekt vzniku střediska technického vzdělávání fungujícího při Domu dětí a mládeže Rozmarýn. Kromě prezentace několika úspěšně fungujících sekcí zorganizovali členové Technického klubu mládeže i Merkurmánii a Technické hry určené žákům základních škol.

„Cílem veletrhu bylo seznámit žáky základních i středních škol s nabídkou technických oborů a řemesel a motivovat je k tomu, aby se jejich pozornost ubírala k těmto oborům, které mají budoucnost, což se podařilo,“ poukázala na první cíl akce vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová. Tím druhým bylo přiblížit provázanost jednotlivých technických oborů s nabídkou pracovních míst a pomoci vycházejícím žákům orientovat se v technice a prostřednictvím úřadu práce zjistit, s jakými obory najdou na trhu práce uplatnění.

Střední školy a firmy zde kromě jiného dostaly příležitost k navázání spolupráce, ať již jde o praktické výcviky žáků, praxe, pomoc při vybavení učeben, stipendijní programy apod.

Pořadatelem bylo město Litoměřice, Okresní hospodářská komora Litoměřice a Hospodářská a sociální rada Litoměřicka. Partnerem projektu pak litoměřická pobočka úřadu práce, která zde představila činnost Institutu pro volbu povolání. Litoměřice se v tomto směru inspirovaly Chomutov, kde tato akce úspěšně již několik let probíhá.

 

Filip Horký a Petr Preiss, deváťáci z Lovosic, si se zájmem vyslechli u stánku firmy Hennlich informace o tepelných čerpadlech, které jim zajímavým způsobem podal zástupce firmy Jan Valníček.

technodaysvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starosta Ladislav Chlupáč si prohlédl prezentace škol a firem.

technodaysstarostavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žáci základních škol se účastnili Technických her organizovaných Technických klubem mládeže. Na snímku soutěžící tým ze soukromé Základní školy Lingua Universa.

technodayshryvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Součástí akce na výstavišti byla i Merkurmánie.

technodaysmarkurvp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu