Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Testování tří tisícovek Litoměřičanů začne ve čtvrtek

mestompVe čtvrtek 23. dubna začne v Litoměřicích testování tří tisícovek lidí na přítomnost koronaviru. Město Litoměřice bylo vybráno Ministerstvem zdravotnictví jako místo, kde bude testování každý den zřejmě až do prvního května probíhat. Cílem je zjistit podíl nakažených v populaci.


„S ohledem na potřebné zázemí jsme zvolili výstaviště Zahrada Čech, konkrétně pavilon G,“ specifikoval místo konání starosta Ladislav Chlupáč, který na toto téma hovořil i s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Vstup bude z Jiříkových kasáren, kde je k dispozici parkoviště s kapacitou několika stovek míst.

Projekt je zaštítěn Ministerstvem zdravotnictví, Armádou ČR a Univerzitou Karlovou. Město Litoměřice zajišťuje odpovídající zázemí a dohled městské policie kvůli organizaci, která nebude jednoduchá vzhledem k neexistenci objednávkového systému. Testování zřejmě skončí v okamžiku odebrání vzorku s číslem tři tisíce. Přičemž tisícovka vzorků má pocházet od lidí ve věku 18 až 39 let, další tisícovka z kategorie 40 až 59 let a poslední tisícovka od 60 do 89 let. Ačkoliv budou odběry krve probíhat od 8 do 18 hodin, první dvě hodiny jsou vyhrazeny pro občany spadající věkem do nejvyšší kategorie. „Doporučujeme lidem, aby nechodili po 16. hodině kvůli riziku, že na ně do 18. hodiny již nemusí přijít řada,“ upozornil tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

Výsledky rychlotestu mají být známy za zhruba 15 až 20 minut, lidé se je tedy dozví na místě. Příchozí by měli dodržovat zvýšená hygienická opatření, rozestupy a mít roušky. Při příchodu se prokáží kartičkou pojištěnce a vyplní dotazník.

„Prosíme testované o ohleduplnost jednoho vůči druhému. Zároveň děkuji vedení Zahrady Čech za ochotu poskytnout zázemí i ochotný personál, ale také dobrovolníkům, kteří pomohou s organizací,“ dodal starosta Chlupáč.


Další informace naleznete na: https://covid-imunita.uzis.cz/


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu