Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

odběry Covid

Testování samoplátců je do odvolání pozastaveno

Vzhledem k nedostatku testovacích souprav od dodavatele (krácení dodávek pro ČR) musela litoměřická nemocnice až do odvolání pozastavit testování samoplátců na COVID 19. Jde o situaci, kterou nemůže ovlivnit. Naopak odběry lidí indikovaných Krajskou hygienickou stanicí v Ústí nad Labem, obvodními lékaři či pediatry nadále probíhají a počty odebraných vzorků se s ohledem na kapacitní možnosti zvyšují.

V tuto chvíli je nezbytnou podmínkou odběru vyplnění registračního formuláře umístěného na webových stránkách nemocnice. Zde je možno vybrat si den, který dotyčné osobě vyhovuje, ale hlavně nabízí ještě volné kapacity. Denně může být odebráno až 150 vzorků, přičemž dopolední hodiny (8-12) jsou určeny lidem indikovaným hygieniky nebo lékaři a odpolední (12-16 hodin) jsou vyhrazeny pacientům s potvrzenou registrací, pacientům nemocnice a zaměstnancům. „Aktuálně však můžeme odebírat max. 100 vzorků. Navýšit toto číslo v současné době bohužel nelze, protože kapacita laboratoře, kam vzorky odesíláme, je naplněna,“ vysvětlil předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s., Radek Lončák a dodal, že nemocnice intenzivně hledá další dostupné kapacity. Jde však o systémovou celorepublikovou záležitost.

V důsledku velkého nárůstu počtu pacientů přicházejících na odběry muselo dojít ke změně v organizaci přístupu k odběrovému místu nemocnice. „Příchozí nově vcházejí vyznačeným bočním vchodem tak, aby se nepotkávali s ostatními pacienty ambulancí, zaměstnanci nemocnice apod., a snížilo se tak riziko přenosu případné nákazy,“ upřesnil Radek Lončák.

Pro další vývoj situace ohledně testování samoplátců v litoměřické nemocnici je třeba sledovat aktuality na webových stránkách nemocnice (https://www.nemocnice-lt.cz/aktuality/), příp. profil nemocnice na facebooku (https://www.facebook.com/nemocnicelt).


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu