Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Testování na koronavirus je dnes v Litoměřicích zatím bez fronty

testympCelkem 573 lidí se včera nechalo na litoměřickém výstavišti testovat na koronavir. Dnes kolem 10. hodiny proces absolvovala zhruba stovka jedinců. Zatímco včera si zájemci museli vystát zhruba tříhodinovou frontu, dnes je na výstavišti výrazně volněji. „Testování probíhá hladce, čekací doby nejsou téměř žádné. Neváhejte a přijďte,“ vyzývá tajemník litoměřického krizového štábu Miroslav Letafka.


„Velmi mile mě překvapilo, jak se lidé k sobě chovají ohleduplně. Dodržovali rozestupy, měli nasazeny roušky a byli trpěliví,“ zhodnotil první testovací den na výstavišti starosta Ladislav Chlupáč. V průběhu včerejška bylo v kategorii 18 až 39 let otestováno 113 lidí, v kategorii 40 až 59 let přišlo 185 lidí a ve věku od 60 do 89 let se dostavilo 275 lidí. S organizací pomáhá Ústavu zdravotnických informací a statistiky město, pracovníci Zahrady Čech, zaměstnanci litoměřické nemocnice, dobrovolnické centrum Diecézní charity, Armáda ČR, strážníci městské policie, státní policisté a další. Výsledky testů organizátoři prozatím nesdělují.

Za pomoci dobrovolníků lidé vyplňují dotazníky. Samotné testování probíhá v pavilonu G u několika stolků. Spočívá v odběru kapky krve z prstu. Následně testovaný vyčká zhruba 10 až 15 minut, než se na místě dozví výsledek. Pokud je negativní, odchází domů. Pokud pozitivní, následuje v oddělené místnosti stěr z nosu. Takový člověk poté odchází do karantény.

Lidem je všeobecně doporučováno, aby nepřicházeli po 16. hodině, protože se na ně již nemusí do 18. hodiny, kdy testování končí, dostat řada. Dnešek ale ukazuje, že v některých dnech toto doporučení platit nebude.

Testování má probíhat do 1. května, včetně víkendu. Může se však stát, že bude ukončeno dříve, protože cílem je získat tři tisícovky vzorků ve třech věkových kategoriích. Akce je podle organizátorů určena primárně pro obyvatele s trvalým bydlištěm v Litoměřicích. Dosud však nikdo nebyl odmítnut.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu