Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Téměř deset tisíc lidí dnes prošlo branami Zahrady Čech

zahradampTéměř deset tisíc návštěvníků přilákal první den dnes zahájeného zahradního veletrhu Zahrada Čech. V pátek 13. září se v 9 hodin již po třiačtyřicáté otevřely brány litoměřického výstaviště. 


Přihlášeno je téměř 500 vystavovatelů, kteří nabízejí vyhledávaný sortiment, jako je zelený zahradní materiál, zahradní náčiní a technika, stavební materiály, solární systémy, kotle na pevná paliva, dveře a zárubně, vodovodní sloupky, nádrže na dešťovou vodu, čističky odpadních vod a mnoho dalšího.

Zaplněny jsou všechny pavilony i venkovní plochy v sektorech A, B i C litoměřického výstaviště. Sektor A patří převážně zahradnickým potřebám a zelenému rostlinnému materiálu. V pavilonu A návštěvníci naleznou hlavní expoziční část výstavy, letos na téma „Přijela k nám pouť“. V pavilonu G je tradičně expozice časopisu Zahrádkář, tentokrát na téma „Bylinková zahrada“. Pavilon H je opět rájem všech gurmánů. Pavilon NS potěší všechny zájemce o bytový interiér. V části, ve které se nachází Estráda, návštěvník nalezne pavilon T proměněný do prodejny nábytku. Naproti se nachází pavilon S, kde je vše od zahradní techniky, přes nářadí až po bytový textil. Na venkovní ploše čeká na návštěvníky řada prodejců s různorodým sortimentem. Zadní část výstaviště je určená pro doplňkový prodej. „Pro návštěvníky máme řadu nových vystavovatelů, kteří obohatí letošní nabídku Zahrady Čech. Například nově budou v letošním roce v nabídce dřevostavby stavební firmy ATENS s.r.o., interiérové dveře a zárubně KOMONDOOR, stroje a nářadí společnosti DINO servis s.r.o., dále firma Kolomaki s.r.o. nabídne plastové sklepy pro zahradu i domácnost, TOPSET okenní parapety a schodiště a hobbymarket OBI vyvýšené záhony“, nastínila obchodní, marketingová a provozní ředitelka Bc. Michaela Mokrá.

První den byl jako tradičně zpestřen slavnostním zahájením výstavy na hlavním podiu. Za společnost Zahrada Čech s.r.o. přivítala návštěvníky a vystavovatele obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá. Slova se následně ujali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč, první náměstek ministra zemědělství Pavel Sekáč a další hosté, včetně zástupců Agrární komory, Zelinářské unie Čech a Moravy nebo Ovocnářské unie ČR.

Motto výstavních expozic v tomto roce zní: „Přijela k nám pouť“. Expozice plné zeleniny, ovoce i květin tak jsou doplněny o pouťové prvky, jako například dřevěný kolotoč, střelnici, labutí lodičky či kolo štěstí. Výstavu bude doprovázet bohatý a zajímavý kulturní program. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Františka Nedvěda, Yvetty Blanarovičové, Josefa Zocha, Vinšovanky a mnoha dalších.

Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody bude tradičně probíhat po dobu devíti dnů až do soboty 21. září, denně od 9 do 17 hodin.

TZ připravila Radka Jakovcová, Zahrada Čech

Fotogalerie: Eva Břeňová

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu