Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Technodays, prezentace technických oborů a škol, začne na výstavišti

techn.klubmpKvalitní prezentaci středních škol technického zaměření a firem z Litoměřicka s přesahem do Ústí nad Labem a Děčína nabídne Technodays Litoměřice2016. Třídenní akce se od 22. do 24. září uskuteční na Zahradě Čech. Pořadatelem jsou město Litoměřice, Okresní hospodářská komora Litoměřice a Hospodářská a sociální rada Litoměřicka. Partnerem projektu pak litoměřická pobočka úřadu práce, která zde představí činnost Institutu pro volbu povolání.

První a druhý den se na výstavišti od 8 do 14 hodin uskuteční organizované a bezplatné prohlídky prezentovaných škol a firem s průvodcem. Třetí den bude veletrh otevřen pro veřejnost v době od 10 do 17 hodin. S prezentací zde počítá i Technický klub mládeže Litoměřice (na snímku), který ve spolupráci s městem připravuje projekt vzniku Institutu technického vzdělávání. Na programu je i Merkurmánie.

„Cílem veletrhu je seznámit žáky základních i středních škol s nabídkou technických oborů a řemesel a motivovat je k tomu, aby se jejich pozornost ubírala k těmto oborům, které mají budoucnost. Dále chceme přiblížit provázanost jednotlivých technických oborů s nabídkou pracovních míst,“ poukázala na smysl akce vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

Střední školy a firmy pak zde dostanou příležitost k navázání spolupráce, ať již jde o praktické výcviky žáků, praxe, pomoc při vybavení učeben, stipendijní programy, apod. „Součástí doprovodného programu proto bude i kulatý stůl „Forum 2016 – Praxe do firem“, dodala ředitelka OHK Litoměřice Alena Kaiserová s tím, že Litoměřice inspiroval Chomutov, kde tato akce úspěšně již několik let probíhá.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu