Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

technické služby elektrovozidlo

Technické služby modernizují vozový park 

Šest nových vozidel na elektrický pohon budou mít letos k dispozici pracovníci Technických služeb města Litoměřice (TSM). První z nich v úterý dovezli do areálu organizace zástupci dodavatele.

První převzaté vozidlo je určeno k údržbám dětských hřišť a sportovišť. Další dvě upravená vozidla v budoucnu poslouží středisku zeleně, dvě středisku čistoty s úpravou pro košový sběr a jedno skladovému dvoru v Třebouticích. To bude svážet odpad od podnikatelů, se kterými mají TSM uzavřené smlouvy. Dalších pět vozidel bude dodáno na podzim. 

„Postupně likvidujeme stará dožilá vozidla a nahrazujeme je novými, moderními. Na každé z těchto šesti se nám podařilo získat dotaci od Státního fondu životního prostředí ve výši 600 tisíc korun. Konkrétně toto první vozidlo za 1,2 milionu korun nás tedy stálo pouze 600 tisíc,“ uvedl Vítězslav Votruba, ředitel TSM Litoměřice. „Stav našich vozidel začínáme pečlivě sledovat a v případě zhoršujícího se technického stavu a vyšších nákladů na opravy přistupujeme k výměně. Do budoucna nám nová elektrovozidla pomohou šetřit finance, neboť jsou na údržbu i provoz výrazně ekonomičtější,“ doplnil Vítězslav Votruba. 

Výhod však nová vozidla mají mnohem více. „Zmínil bych například bezhlučnost, kterou lidé ocení zejména při ranních činnostech, lehčí obslužnost bez převodovky, bezemisní provoz nebo snadnější pohyb po chodníkách. Zároveň je možné vozidla využívat i jako powerbanku pro nástroje v terénu,“ vyjmenoval Petr Semelka, zástupce dodavatelské firmy Eurogreen, která vozidla francouzské firmy Goupil v ČR a na Slovensku expeduje. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu