Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

TSM nový defibrilátor

Technické služby města disponují novým defibrilátorem 

Nejen o čistotu města, ale i zdraví zaměstnanců a lidí pohybujících se v okolí dbá vedení Technických služeb města Litoměřice (TSM). Zakoupilo proto defibrilátor AED, který mají k dispozici ve svém sídle, areálu bývalých kasáren Pod Radobýlem. Důvodů k jeho pořízení bylo několik.

„V organizaci pracuje 120 zaměstnanců různých věkových skupin. V sousedství je Diakonie s chráněnými dílnami a bydlením s dalšími několika desítkami osob. 600 metrů od nás se nachází nákupní centrum s velkou kumulací občanů v řádech stovek, ne-li tisíců denně. Nejbližší registrované místo s defibrilačním přístrojem je přitom od nás, dle údajů z aplikace Záchranka, vzdálené 1,7 kilometru,“ vyjmenoval důvody Vítězslav Votruba, ředitel TSM Litoměřice, jenž je přesvědčen, že je takový přístroj v této lokalitě zapotřebí.  

„Defibrilátor použitý do tří minut od kolapsu zvyšuje pravděpodobnost přežití přibližně na 75 %. Je to významný krok ke zvýšení bezpečnosti a ochrany zdraví nejen našich zaměstnanců, ale i všech občanů, kterým přístroj může zachránit život,“ dodal Vítězslav Votruba. 

Zaměstnanci TSM jsou pravidelně školeni z poskytování první pomoci. V této oblasti organizace spolupracuje s oblastním spolkem Českého červeného kříže v Litoměřicích (ČČK). „Po zakoupení přístroje jsme nechali proškolit všechny vedoucí středisek i na používání defibrilátoru, aby vždy byla zajištěna dostupnost kvalifikovaného pracovníka schopného okamžité pomoci,“ doplnil Petr Kurc, provozní ředitel a koordinátor TSM. 

Kontakty k použití defibrilátoru TSM: +420 474 470 360. Na tomto čísle je vždy k dispozici pracovník recepce se stálou službou (24 hodin denně, sedm dní v týdnu). 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu