Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Technické služby mají vypůjčený první elektromobil

predanimp Vozový park Technických služeb (TS) města Litoměřice obohatí první elektromobil, který je v rámci České republiky první svého druhu. Do bezplatného užívání na jeden rok jej předal řediteli TS jednatel firmy Balkancar a zároveň litoměřický zastupitel Jaromír Mareš.


„Pro nás má tento krok dva aspekty. Jednak pomůžeme městu, respektive technickým službám jako jeho příspěvkové organizaci, a jednak si přímo v praxi ověříme, jak multifunkční vozidlo, které jsme sestrojili a vyrobili v našem novém závodě ve Vrbičanech, vlastně funguje. Získáme tak pro nás důležitou zpětnou vazbu, protože chceme, aby tento typ vozu na trhu zaujal, “ uvedl Jaromír Mareš při prezentaci vozidla poháněného elektřinou, jíž se zúčastnil i starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, místostarostové Karel Krejza, Pavel Grund a další radní města. Baterie je uložená přímo pod korbou. Na jedno nabití, které trvá zhruba osm hodin, ujede více než sto kilometrů.
Podle slov ředitele TS města Ivo Elmana bude vůz s výklopnou korbou za zhruba 600 tisíc korun využíván ke svozu trávy, listí a větví. Nechá proto na něj s cílem zvýšit jeho multifunkčnost vyrobit i nástavbu. V ulicích Litoměřic bude při práci k vidění již příští týden.


Klíčky od vozu převzal Ivo Elman (vlevo), ředitel TS města Litoměřice, od jednatele firmy Balkancar a zastupitele města Jaromíra Mareše.

predanivp

prohlidkavp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu