Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Svoz bioodpadu příští týden po zimě opět začíná

uklidmp lnd thumbSvoz bioodpadu po zimní pauze v Litoměřicích opět začíná. První svoz odpadu z hnědých nádob je naplánován na 3. dubna. Probíhat bude do konce listopadu pravidelně jednou za čtrnáct dní, a to vždy v sudý týden v pondělí. V úterý, počínaje 4. dubnem, se svoz týká následujících ulic:

Ankertova, Bezručova, Brožíkova, Březinova cesta, Čelakovského, Dalimilova, Dykova, Fillova, Havlíčkova, Husova, Hynaisova, Janáčkova, Kollárova, Kořenského, Kozinova, Křepkova, Macharova, Marie Majerové, Navrátilova, Nerudova, Neumannova, Nezvalova, Purkyňova, Revoluční, Samo Tomáška, Slavíčkova, Smetanova, Sokolovská, Škrétova, Špálova, Švabinského, Vančurova, Wolkerova, Zelenkova, Žitenická.

Zájemci o nádobu na bioodpad si ji mohou i v tomto roce objednat osobně na odboru životního prostředí městského úřadu v Pekařské ulici (Lucie Weberová, III. patro, kancelář č. 472), případně telefonicky na tel. čísle 416 916 175. „Vzhledem k přetrvávajícímu zájmu o nádoby ze strany nových žadatelů lze k rodinnému domu přidělit pouze jednu nádobu na bioodpad,“ upozornila Lucie Weberová, pracovnice odboru životního prostředí.

Do nádoby na bioodpad patří rostlinný odpad ze zahrady (listí, tráva, plevel, větve), zbytky ovoce, zeleniny, slupky, skořápky od vajec, čajové sáčky, kávová sedlina, neznečištěná zemina. Naopak do nádoby v žádném případě nepatří živočišné zbytky, maso, kosti, uhynulá zvířata, olej z potravin a obaly od potravin (sklo, plast, kov). Nádoby musí být přistaveny v den vývozu nejpozději v 6 hodin ráno.

„V průběhu celého kalendářního roku mohou občané města zdarma odkládat odpad ze zeleně také na sběrném dvoře v Nerudově ulici,“ připomněla Lucie Weberová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu