Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Svoz bioodpadu je třeba zefektivnit

Změny se s platností od 1. března dotknou na základě rozhodnutí radních svozu bioodpadu. Majitel nemovitosti nacházející se v Litoměřicích dostane nově zdarma maximálně pět kusů Big-Bagu ročně.


Dosud přidělení a následný svoz velkoobjemových vaků na bioodpad pocházejících ze zahrad nebyl množstevně omezen. „Nechceme omezovat četnost svozu, ale spíše přimět občany k jejich efektivnějšímu plnění a využívání,“ upřesnil vedoucí odboru Gryndler. První svozy bioodpadu letos začnou dříve než loni. První se uskuteční již 22. března, a poté v pravidelných dvoutýdenních intervalech.

Příspěvkové organizace města nově zaplatí 200 korun za kus bez množstevního omezení, ostatní organizace 500 korun bez množstevního omezení. Organizace zajišťující veřejně prospěšné práce pro Technické služby města budou mít velkoobjemové vaky na bioodpad i nadále zdarma.

V loňském roce město zdarma vydalo zhruba čtyři tisícovky velkoobjemových vaků, do kterých patří biologicky rozložitelný odpad ze zahrad, jako je listí, tráva, drobnější větve apod. Bioodpad nejen ze zahrad, ale i z domácností je však možno odkládat zdarma i na sběrový dvůr a do biopopelnic (vyváženy jsou v rámci poplatku za komunální odpad).

Motivovat občany k separaci a následnému využití bioodpadu se město snaží i tím, že zdarma rozdává vlastníkům a nájemcům zahrad kompostéry a vermikompostéry. „Kromě toho chystáme i podmínky pro zápůjčky drtičů větví,“ informovala referentka odboru životního prostředí Kristýna Slabochová.

Město Litoměřice má jako jedno z prvních v Česku uzavřen tzv. recyklační kruh bioodpadu. To znamená, že bioodpad putuje částečně do kompostéru či vermikompostéru darovaného městem občanům a částečně z posekaných městských travnatých ploch nebo z vaků na listí do nedávno vybudované kompostárny, provozované Technickými službami města na skládce u Třeboutic.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu