Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

zuš

Svitla naděje na stěhování ZUŠ, vojáci slíbili odejít už příští rok

S dobrou zprávou zavítal v uplynulých dnech na litoměřickou radnici náměstek ministra obrany Filip Říha. Přijel na pozvání místostarosty Karla Krejzy, kterého informoval, že na jaře příštího roku se odstěhují poslední vojáci z objektu bývalé Vojenské ubytovací a stavební správy (VUSS). Padne tím zásadní překážka k tomu, aby město mohlo podat žádost o dotaci na stavebně náročnou rekonstrukci objektu nacházejícího se v ulici 5. května a vybudovalo zde moderní sídlo základní umělecké školy.

Přítomnost vojáků v jednom z pater VUSS totiž dosud bránila realizaci záměru, který získal podporu v zastupitelstvu i u veřejnosti. Město nezískalo dotaci na realizaci stavebně náročné akce, vyčíslené předběžně na zhruba 70 milionů korun, právě z tohoto důvodu. Vedení radnice proto armádě převedlo nevyužívaný objekt v kasárnách Dukelských hrdinů. „Jeho rekonstrukce by měla dle informací z MO trvat několik let, nicméně vojáci budovu VUSS opustí podstatně dříve, podle příslibu již příští rok,“ uvedl místostarosta Krejza, který je zároveň jako poslanec Parlamentu ČR členem parlamentního výboru pro obranu.

Budova v Masarykově ulici, v níž v současné době sídlí ZUŠ, již kapacitně nevyhovuje potřebám. Poté, co město získalo rozlehlý objekt v ulici 5. května bezúplatným převodem od státu, rozhodlo se přestěhovat sem ZUŠ a vybudovat jí zde moderní zázemí, včetně dosud chybějícího tanečního sálu. „Část prostředků by se poté do rozpočtu města vrátila pravděpodobným prodejem třech objektů, které v současné době ZUŠ pro své potřeby využívá,“ nastínil plány místostarosta.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu