Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pivní festival

Světovou pivní pečeť opět vyhrál pivovar z Česka

Český pivovar Trilobit se stal vítězem soutěže o Světovou pivní pečeť 2023. Slavnostním vyhlášením výsledků v sobotu na výstavišti Zahrada Čech vrcholil 33. ročník Mezinárodního pivního festivalu, který se poprvé uskutečnil v Litoměřicích.

Odborné degustace probíhaly v pavilonu A od úterý 18. dubna do pátku 21. dubna pod dohledem profesionálních mezinárodních certifikačních autorit. V degustační části Mezinárodního pivního festivalu bylo hodnoceno celkem 44 kategorií, z toho dvě kategorie minerálních vod, dvě ciderů a jedna kategorie o hlavní cenu soutěže - Světová pivní pečeť 2023. Vítězové si převzali zlaté, stříbrné a bronzové pečetě. Poté odborná porota vyhlásila absolutního vítěze hlavní ceny WORLD BEER SEAL 2023 (Světová pivní pečeť 2023), kterým se stal pražský Pivovar Trilobit s.r.o.

„Letos to byl pátý ročník, kterého jsme se účastnili. Za ty roky jsme vyhráli tři ocenění. Je pro nás velkou poctou, že se náš Trilobit světlý ležák umístil na prvním místě v této světové pivní soutěži,“ neskrývala nadšení z umístění jednatelka pivovaru Monika Linková. „Jedná se o klasickou českou dvanáctku, která je více hořká, prostě taková, jak ji máme rádi,“ charakterizoval vítězné pivo Petr Buriánek, hlavní sládek pivovaru, jehož produkty návštěvníci degustovali na výstavišti v pavilonu H. Právě zde probíhala od 21. do 22. dubna veřejná část festivalu.

Po dobu dvou dnů měli návštěvníci možnost ochutnat piva od třech desítek pivovarů. Na čepu byla vícestupňová piva, ochucená, cidery či pivní speciály. Nechyběl ani kulturní program probíhající jak na vnitřním, tak i venkovním podiu. Vystoupila oblíbená litoměřická kapela Synové výčepu, Baťa & Kalábůf něžný beat, Hrajeto nebo třeba Folimanka Blues. Program zpestřila výstava věnovaná historii i současnosti litoměřického pivovarnictví, která bude nově instalovaná v litoměřickém hradu.

„33. ročník je u konce. Rozhodnutí uspořádat ho v Litoměřicích vnímám jako správné. Panovala výborná atmosféra. Setkal jsem se zde s profesionálním týmem pracovníků Městských kulturních zařízení, vedeném ředitelkou Michaelou Mokrou, který vytvořil perfektní zázemí pro jeho organizaci. Za to velmi děkuji,“ shrnul pětidenní akci ředitel festivalu Alois Srb.

Autor: Aneta Břeňová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu