Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Svaz tělesně postižených – jih slavil dvacetiny

svazmpOblíbené kavárničky, přednášky, malé bazary, jednodenní výlety, ale i týdenní rekreační pobyty. Tak lze velmi stručně charakterizovat činnost litoměřického Svazu tělesně postižených – jih, který si v únoru připomněl dvacet let svého trvání.

„Na začátku měla organizace jen 63 členů a dneska se blížíme ke 140. Karel Špadrna a Hana Týřová jsou nyní jedinými živými zakládajícími členy,“ říká předsedkyně organizace Alena Dreherová, která, jak s úsměvem říká, nenechá seniory zbytečně zahálet. Velkou odezvu například měl výlet do svíčkárny v Šestajovicích nebo do přerovského skanzenu. „Jednou za rok jedeme do ciziny. Loni jsme byli v Itálii a letos plánujeme týdenní pobyt v Piešťanech, který už je obsazený,“ neskrývá radost ze zájmu vitální seniorka. Oblibě se těší i týdenní pobyty v Čechách. Přihlásit se ještě je možno do Doks, kam členové svazu jedou v září hlavně houbařit. Už 5. dubna však vyráží do Úštěku a na kozí farmu v České Lípě, 10. května do arboreta v pražských Průhonicích, v září na prohlídku budyňského hradu a Peruce, v říjnu do zubrnického skanzenu a Levína a 7. prosince na vánoční trhy na Staroměstské náměstí.

Město na seniory myslí a pomáhá jim na všech úrovních. Vedení Svazu tělesně postižených – jih předal starosta pamětní list u příležitosti slavnostní výroční schůze v hradu, kam minulý týden dorazila stovka členů. Mezi hosty usedli kromě starosty i místostarosta Pavel Grund a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renáta Járková. „Městu patří naše veliké poděkování. Ceny rekreačních pobytů jsou pro nás přijatelné jen díky dotaci městského úřadu,“ přiznává předsedkyně organizace, podle níž jsou na druhou stranu požadavky státu na vedení agendy spojené s organizací zbytečnou přítěží.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu