Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Svatomartinská vína letos potěšila

svatommpÚderem 11. hodiny a 11. minuty žehnal 11. listopadu litoměřický biskup Jan Baxant letošním Svatomartinským vínům. Učinil tak v Hradu Litoměřice, kde slavnostní akt a následná veřejná degustace ve středu probíhaly. Podle tradice vinaři právě v tuto dobu otvírali první lahve Svatomartinských vín, kterých letos jde na trh nejvíce v desetileté historii. Litoměřice nebyly výjimkou.

Také 5. ročník degustace Svatomartinských vín, pořádaný Centrem cestovního ruchu Litoměřice, byl v tomto ohledu výjimečný. Návštěvníci mohli v degustační místnosti hradu i Hradní vinárny koštovat Svatomartinská vína hned od 8 českých a 3 moravských vinařství.
„Bůh je dárcem všech krásných, dobrých darů, v tomto duchu bych si dovolil požehnat všem Svatomartinským vínům, vinařům, městu Litoměřice a vůbec všem krajům vinařským,“ řekl biskup v úvodu.

Jako první Monsignor Jan Baxant a další hosté, mezi nimiž nechyběli ani starosta Ladislav Chlupáč a řada vinařů, ochutnali Müller Thurgau z Klášterních vinných sklepů Litoměřice. „Tato odrůda nazrává jako první, proto jsme zvolili právě ji,“ uvedl sklepmistr Antonín Hrabkovský, který vzápětí přiznal, že stihnout termín výroby Svatomartinského vína není jednoduché. Vloni se to u tří pokusů nepovedlo, letos se jeden ze dvou vydařil. Hodnotit podle mladých vín produkty letošního roku je však podle odborníků předčasné. „To půjde až za tři nebo čtyři měsíce,“ upozornil bývalý litoměřický sklepmistr Vladimír Šuhájek.

svatomartvp1

svatomartvp3

svatomartvp2


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu