Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Studenti

Studenti Univerzity třetího věku si na radnici převzali pamětní listy

V obřadní síni litoměřického městského úřadu se dnes uskutečnilo předávání pamětních listů studentům Univerzity třetího věku, kterou v Litoměřicích zajištuje škola Ekonom. Slavnostního aktu se za město účastnili starosta Radek Löwy a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková.

„Gratuluji vám k úspěšnému završení studia a obdivuji, že jste ochotni se dále vzdělávat a rozšiřovat si obzory. Pevně věřím, že v následujícím období budete ve studiu na univerzitě třetího věku dále pokračovat,“ řekl přítomným starosta.

Ředitelka školy Jitka Nováková poděkovala městu Litoměřice, že finančně celoživotní vzdělávání seniorů podporuje a vyzdvihla, že studium seniorům přináší mimo jiné i příležitost trávit čas v kolektivu.  

„Jsem ráda, že se vaše řady rozšiřují a věřím, že s námi budete co nejdéle. Trénovat mozkové buňky je cesta k tomu mít nejen zdravou mysl, ale i zdravé celé tělo,“ popřála studentům ředitelka.

Nedávno skončený zimní semestr virtuální univerzity třetího věku nabídl seniorům kurzy Každodenní život v barokních Čechách a na Moravě a Gian Lorenzo Bernini, genius evropského baroka. Úspěšně ho ukončilo 29 studentů. Patří mezi ně i Litoměřičanka Jana Svobodová.

„Studium mi přináší zábavu, ale i povinnosti, kdy se musím učit. Nejraději mám historická témata a velmi se těším na letní semestr, kde bude kurz věnovaný Santinimu,“ svěřila se jedna z absolventek Jana Svobodová.

Univerzita třetího věku patří mezi formy celoživotního vzdělávání. Cílem je poskytnout seniorům možnost se kvalifikovaně a na univerzitní úrovni systematicky seznamovat s novými znalostmi v oblasti vědy, historie, politiky nebo kultury. Rozvoj vědomostí vede k zájmu o současné dění a také k aktivnímu přístupu k životu. Program celoživotního vzdělávání Univerzita třetího věku je zpravidla určený zájemcům, kteří dosáhli důchodového věku a mají ukončené střední vzdělání s maturitní zkouškou.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu