Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pamětní listy předávání

Studenti Univerzity třetího věku si na radnici převzali pamětní listy

V obřadní síni litoměřického městského úřadu se uskutečnilo předávání pamětních listů studentům Univerzity třetího věku, kterou v Litoměřicích zajištuje škola Ekonom. Slavnostního aktu se ujal starosta města Ladislav Chlupáč, vedoucí odboru sociálních věcí Renáta Jurková a také zástupci uvedené školy.

Jak přiblížila lektorka Ekonomu Marta Hudcová, všech 23 studentů uplynulý semestr úspěšně dovršilo i přes nelehké covidové období.

„Šest z nich dokonce absolutoriem v Praze, neboť dokončili šest po sobě jdoucích kurzů. Účastnili se tak promoce na České zemědělské univerzitě, pod jejíž záštitou naše škola Univerzitu třetího věku pořádá,“ popsala Marta Hudcová s tím, že obecně největší zájem mají studující senioři o umělecké obory. Posledním tématem byli Architekti italského baroka.

Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, který studentům předával pamětní listy připomněl, že město Univerzitu třetího věku podporuje už řadu let. „Je to úžasné naplnění volného času našich seniorů, které jim navíc přináší spousty nových poznatků,“ poznamenal starosta.

Na tom shodly i dámy Lída z Litoměřic a Olga z Lovosic, které litoměřickou Univerzitu třetího věku navštěvují už delší dobu. „Ať je to jakýkoli obor, vždy se dozvíme něco nového a vždy nás velmi zaujme,“ sdělily seniorky.

Univerzita třetího věku patří mezi formy celoživotního vzdělávání. Cílem je poskytnout seniorům možnost se kvalifikovaně a na univerzitní úrovni systematicky seznamovat s novými znalostmi v oblasti vědy, historie, politiky nebo kultury. Rozvoj vědomostí vede k zájmu o současné dění a také k aktivnímu přístupu k životu.

Program celoživotního vzdělávání Univerzita třetího věku je zpravidla určený zájemcům, kteří dosáhli důchodového věku a mají ukončené střední vzdělání s maturitní zkouškou.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu