Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Férová snídaně

Studenti pedagogické školy posnídali férově

Happening v podobě Férové snídaně na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů si v sobotu 13. května připomenou lidé po celém světě. Jen v České se akce uskuteční na více než stovce míst. Výjimkou nebudou ani Litoměřice.

Už v předstihu dnes ráno posnídali férově studenti ze Střední pedagogické školy, hotelnictví a služeb v Litoměřicích. Na dvorku „pajďáku“ v Komenského ulici si pochutnali například na buchtě s domácí marmeládou, domácích houskách s pomazánkou, slaných tyčinkách se semínky nebo na ovoci, kávě a kakau.

Akci společně se školou pořádal Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích. „Žáci s podporou našeho odboru nakoupili fairtradové suroviny, ze kterých následně na společnou snídani připravili různé dobroty. Akce se mohla zúčastnit i veřejnost, převážně byla ale určená pro komunitu žáků a kantorů pedagogické školy,“ uvedla Kateřina Benešová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Férová snídaně se v sobotu 13. května bude konat také ve vnitrobloku Knihovny Karla Hynka Máchy. Lidé tam se snídaní z férových či lokálních potravin mohou zavítat od 8 do 11 hodin.

V rámci Férové snídaně pořádají dobrovolníci piknikový happening, aby ukázali svůj zájem o životy pěstitelů kávy, kakaa nebo banánů v dalekých zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Férová snídaně se koná vždy na Světový den pro fair trade. V loňském roce se na 140 místech Česka sešlo přes 5 700 lidí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu