Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Studenti diskutují nejdůležitější problémy města

forum masarykova mpŽáci litoměřických základních škol mají opět příležitost říci bez ostychu, co se jim ve škole i ve městě líbí, nebo naopak, co by si přáli vylepšit. Diskusi dnes odstartoval třetí ročník Školních fór na ZŠ Masarykova. Studenti druhého stupně se zároveň dozvěděli, že město jejich podněty bere vážně. „Jedním z hlavních problémů byla v minulém roce rozbitá cyklostezka podél Labe. Město konalo a situaci vyřešilo. V současné době je již cyklostezka opravena,“ sdělil předseda Národní sítě Zdravých měst a litoměřický zastupitel Petr Hermann.

Cílem Školních fór je získat pohled mladé generace na současné podmínky a budoucí rozvoj školy, kterou navštěvují. Zároveň je smyslem probouzet u dětí zájem o veřejné dění a ukázat jim, že i ony ho mohou ovlivnit. V Litoměřicích se do Školních fór zapojují všechny základní školy. Také v tomto roce vyvrcholí celá série 13. března společným „Mladým fórem“, kterého se účastní zástupci základních škol spolu se školami středními.

„Akce loňského roku byly na vysoké úrovni. Děti přicházely s rozumnými nápady a dokázaly kriticky vystihnout i to, co se jim nelíbí,“ konstatovala koordinátorka Zdravého města Litoměřice Irena Vodičková.

Způsob práce s mládeží, jakým probíhá v Litoměřicích od roku 2015, je vzorem i pro ostatní členy celorepublikové Národní sítě Zdravých měst ČR. V roce 2017 tak proběhlo celkem již 18 Školních fór, letošní rok očekává další nárůst.

Bylo vytvořeno také propagační video. Podívejte se na něj.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu