Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Strom lásky

Strom lásky je předznamenáním revitalizace prostoru u lávky

V Litoměřicích byl včera vysazen „Strom lásky“. Zhruba v polovině příštího roku na tento krok naváže revitalizace prostoru u lávky nacházející se nedaleko Družby.

„Rádi bychom zde znovu udělali odpočinkové místo, jako tomu bylo v minulosti. Budou zde mlatové cesty, květinový záhon, lavičky a další stromy, které nahradí ty uschlé. Výsadba zároveň proběhne i na druhé straně silnice u Družby,“ informoval místostarosta Václav Červín, který pomohl vysadit strom Lence Kryštofové.

Výsadba stromů je soukromým projektem ženy pocházející z Prahy. Nápad vznikl z hluboké lásky k jejímu zesnulému muži, který i při těžké nemoci do poslední chvíle rozdával lidem naději, lásku a dobro. „Ráda bych jeho poselství šířila dál touto cestou. Stromy lásky jsou už v jedenácti městech, například v Praze, Plzni, Kutné Hoře či Karlových Varech a budou se vysazovat i v Brně, Vyškově či Kyjově. Všechna oslovená města se do projektu zapojila s nadšením a vždy jsem se setkala jen s pozitivními ohlasy. Děkuji proto představitelům všech měst,“ sdělila Lenka Kryštofová.

Cílem projektu je propojit obyvatele republiky, aby u těchto stromů našli radost, naději v těžkých chvílích nebo povzbuzení do dalších dnů. Konkrétně v Litoměřicích byl vysazen kaštan červený, který na tomto místě již v minulosti byl a uschnul. „Přejme proto jeho následníkovi dlouhý život,“ dodala Lenka Kryštofová, která výsadbu stromů po celé ČR financuje z vlastních zdrojů.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu