Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Střední školy ukázaly zájemcům o vzdělání to nejlepší

mpskolaNe jako ve škole, ale spíše jako v zábavním parku, který nabízí vše od výtvarných dílniček přes fashion show až po virtuální hry, si mohli včera připadat návštěvníci výstavy Škola 2017. Již 18. ročník akce zaplnil prostory Kulturního a konferenčního centra v Litoměřicích.

„Původně jsem si chtěla vybrat školu, na které se budu moci učit španělsky. Teď ale vlastně ani nevím, jestli je to pro mne priorita. Zaujaly mne tu totiž i jiné obory,“ prozradila budoucí středoškolačka Šárka Víznerová.

Výstava poskytuje každoročně nejširší nabídku prezentací středních škol a učilišť pro žáky posledních ročníků základních škol. „Tato akce je příležitostí nejen pro žáky, kteří se zde mohou setkávat se svými budoucími učiteli a získávat potřebné informace k důležitému životnímu rozhodnutí, kterou střední školu si zvolí. Motivuje totiž také samotné školy k neustále se zlepšující výuce, prezentaci a spolupráci. Je příležitostí pro setkání s konkurencí i vzájemné výměny zkušeností mezi jednotlivými školami a regiony,“ dodala ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková.

Výstavy se účastnilo celkem 25 středních škol, mezi nimi nejen školy z Litoměřic, ale také například Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie z  Vodňan, Schola Humanitas Litvínov či střední školy z Mělníka, Ústí nad Labem, Mostu i jiných měst.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu