Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Strážníkům pomáhají osobní kamery

kammpStrážníci městské policie jsou nově vybaveni osobními kamerami. Přibyl jim tak další nástroj, který výrazně pomáhá plnit úkoly a zároveň poskytuje možnost zpětného vyhodnocení situace a celého zásahu.

Kamery policie zakoupila vzhledem k poptávce veřejnosti po větší transparentnosti zákroků strážníků. Po testovacím provozu, ve kterém se zařízení osvědčilo, nyní město pořídilo čtyři kamery Axon Body 2. "Jde o odolné kamery vyvíjené speciálně pro policejní složky. Součástí zařízení je i software pro zpracování a evidenci záznamů a dokovací stanice pro dobíjení a stahování nahrávek. Zachycená videa jsou okamžitě k dispozici pro přezkoumání zásahu a mohou posloužit jako důkazní materiál ve vyhrocených situacích," sdělil Pavel Frk, technik Městské policie v Litoměřicích.

Už po krátké době používání hodnotí samotní strážníci nové zařízení kladně. "Lidé se chovají jinak, když vidí, že jsou nahráváni, takže se předejde možným konfliktům už jen tím, že kameru máme u sebe. Mají navíc funkci přednahrávání, která zaznamená i minutu před samotným zapnutím, což je v mnohých situacích nedocenitelné," pochvaluje si kamery například strážník Daniel Syndula.

Kamery v celkové hodnotě 173 tisíc korun pořídilo město částešně z vlastních prostředků (33 tisíc korun), z části díky přispění Ústeckého kraje, který poskytl 140 tisíc korun. Město Litoměřice do budoucna počítá s rozšířením jejich počtu.

Text a foto: Michaela Bubeníčková


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu