Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Strážníci odměňují zodpovědné cyklisty

prilba1mpVzorní cyklisté opět dostávali odměny. Děti, dospělí i celé rodiny jedoucí na kole po cyklostezce podél Labe obdrželi včera odpoledne dárky za správnou cyklistickou výbavu. V Litoměřicích probíhá i letos v průběhu letních měsíců kampaň Zdravého města Litoměřice a městské policie „Bez přilby už nevyjedu“.

„Cílem preventivní bezpečnostní akce je upozornit děti a jejich rodiče na správné cyklistické vybavení jako předcházení nebezpečí vzniku vážných úrazů při pádu z jízdního kola. Chceme také, aby si byli cyklisté vědomi, že jsou součástí silničního provozu, s čímž se pojí i správné užívání bezpečnostních prvků,“ poukázala na význam akce Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

„Na kole jezdím už od 4 let a nikdy nevyjíždím bez přilby,“ sdělila šestiletá Barbora Burianová (viz úvodní foto), která byla strážníkem městské policie a preventistou Robertem Čelkem seznámena s povinnou cyklistickou výbavou. Vzorní cyklisté obdrželi dárky v podobě bezpečnostních reflexních cykloprvků, jako například reflexní vesty, pásky, blikačky apod.

Akci pořádá Zdravé město Litoměřice ve spolupráci s městskou policií v rámci kampaně „Národní dny bez úrazu“. Na zajištění se dále podílely firmy Gerhard Horejsek a spol., s.r.o. a Cyklo & Hobby s.r.o.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu