Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Strážníci městské policie převzali od starosty pamětní medaile

polmpMěstská policie v Litoměřicích si letos připomíná 25 let existence. Při té příležitosti předal včera starosta Ladislav Chlupáč všem strážníkům pamětní medaile. Ve vstupních prostorách radnice pak probíhá do konce září výstava fotografií dokumentující rozmanitost jejich práce.

Litoměřice byly jedním z prvních měst v kraji, které rozhodly o založení městské policie. Z této zkušenosti postupně čerpala i sousední města jako například Roudnice nad Labem, Štětí nebo Lovosice.

„Naši předchůdci v čele s tehdejším starostou Zdeňkem Rosolem vykročili správným směrem, protože město této velikosti se bez městské policie neobejde. Dovolím si tvrdit, že za čtvrt století dokázala ochránit milionové hodnoty města, majetek obyvatel a výrazným způsobem přispívá k zajištění veřejného pořádku. Za což patří velké poděkování veliteli městské policie Ivanu Králikovi a všem jeho kolegům, obzvláště těm dlouholetým,“ uvádí starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Velitel Ivan Králik, strážník Petr Drábek a Josef Ježek dokonce stáli u zrodu městské policie. Před 25 lety tvořili tým 4 zaměstnanci, dnes jich je 32.

Pravomoci a povinnosti městské policie se postupem let měnily. Hlavní náplní činnosti však nadále zůstává dohled nad dodržováním veřejného pořádku. Součástí je sice nepopulární, ale efektivní kontrola dodržování parkovacího systému a s tím související nasazování botiček, jež umožňuje řešit situaci na místě a bez zbytečného „papírování“.

Již nedílnou součástí práce strážníků je i provozování městského kamerového systému. Náhled veřejnosti na jeho existenci se postupem let měnil. „Začínali jsme se čtyřmi monitorovacími body, které byl problém umístit. Nikdo je nechtěl. Dnes máme 20 pohyblivých kamer, plus dva mobilní sety a lidé sami žádají instalaci kamerových bodů v problematických oblastech. V tuto chvíli už jsme ale vzhledem k jejich počtu na hranici sledovatelnosti,“ uvádí velitel Ivan Králik. Díky jejich existenci se například podařilo vymýtit krádeže aut v Alfonse Muchy, ale i eliminovat krádeže poklic, stěračů, antén apod. přímo na Mírovém náměstí.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu