Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

vuz_mestske_policie

Strážníci kontrolují dodržování vládních nařízení v litoměřických ulicích

Absence roušky a shlukování mládeže jsou nejčastějšími prohřešky zaznamenanými v těchto dnech strážníky městské policie v litoměřických ulicích.

Městská policie kontroluje dodržování vládních nařízení, a i přestože loni řešila přes 150 případů většinou domluvou, v letošním roce již přistupuje k tvrdším opatřením ve formě pokut. V minulém roce bylo uděleno celkem 6 pokut v průměrné výši 1000 korun, 7 případů závažného porušení bylo postoupeno do správního řízení.

Od 1. března totiž platí na celém území České republiky vládní nařízení o omezení pohybu osob. „Pandemie je za poslední rok na svém vrcholu, kapacity nemocnic nedostačují. Proto je nesmírně důležité nařízení vlády dodržovat, aby se přetíženým zdravotníkům uvolnily ruce i pro běžnou péči,“ apeluje starosta Ladislav Chlupáč na veřejnost.

„Tolerance proto s ohledem na výše zmíněné skutečnosti skončila, případy řešíme individuálně, nicméně již udělujeme pokuty za porušování vládních nařízení. Jen během včerejšího dne jsme řešili 15 prohřešků,“ informuje o kontrolách ve městě velitel Městské policie Litoměřice Ivan Králik.

Přestože maximální výše pokuty může dosáhnout 10 tisíc korun, strážníci městské policie stále ještě sahají k výrazně nižší hranici s cílem působit na hříšníky spíše výchovně než restriktivně.

Kromě kontroly rušných míst a ulic se strážníci zaměřují i na kritická místa ve městě, kde se shlukuje mládež, která často vládní nařízení ignoruje. Jedná se o park Václava Havla či parkány, kde skupinky mladistvých kromě nezakrytých dýchacích cest konzumují i veřejně alkohol.

„Rád bych vyzval naše spoluobčany k dodržování vládních opatření, abychom celou situaci zvládli a neohrožovali se vzájemně. I strážníci jsou jen lidé, kteří mají své rodiny. Dokud nebudou naočkováni ochrannou vakcínou, jsou v neustálém ohrožení koronavirem díky přímému kontaktu s lidmi porušujícími vládní nařízení,“ dodává velitel Králik.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu