Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

pristaviste_vizualizace

Stavba moderního přístaviště na Labi pro malé i velké lodě začala

Litoměřice budou mít na Lodním náměstí moderní přístaviště určené pro malé rekreační lodě turistů i velké osobní lodi. Kromě moderního designu nabídne hlavně vyšší komfort pro nástup i výstup cestujících. Příjemnější a šetrnější k okolí má být také pobyt lodí díky vybudování dosud chybějící kapacitní přípojky elektrické energie a pitné vody. Používání hlučných dieslových agregátů se tak stane minulostí.

Stavbu podporující rekreační plavbu včera zahájili zástupci Ředitelství vodních cest (ŘVC) a Ministerstva dopravy. Náklady na modernizaci jsou vyčísleny na 32,4 miliony korun. Uhradí je Státní fond dopravní infrastruktury.

Původní přístaviště osobních lodí na Lodním náměstí sloužilo téměř dvacet let pro stání velkých hotelových lodí. Pro menší osobní lodě byl nástup cestujících nevyhovujících. Pár desítek metrů vzdálené přístaviště malých plavidel na bočním rameni dosud tvořily lehké a málo stabilní plastové moduly. Plavidla k němu zaplouvala jen obtížně.

To se nyní změní. Molo přístaviště malých plavidel bylo před několika dny rozebráno a stavební stroje již v těchto dnech odtěžují bahnité nánosy. „Na jeho místě bude namontováno nové plovoucí molo tvořené železobetonovými plováky s dřevěnou pochopí palubou délky 58 metrů, kde mezi sedmi šikmými výložníky bude moci stát až 14 rekreačních plavidel. Na místě jej i za největších povodní bezpečně udrží dvě ocelové dalby zavrtané do skalního dna,“ uvedl Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest ČR.

„Přístaviště se nachází na návštěvníky exponovaném místě. Labe je významnou součástí života města a my, jeho obyvatelé, si velmi vážíme toho, že ŘVC podporuje život na Labi stavbou nových přístavišť budovaných s ohledem na potřeby turistů,“ uvedla při slavnostním zahájení stavby vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová. Podle ní dojde ke koordinaci stavebních prací tak, aby nenarušily červnové celorepublikové Hasičské slavnosti, jež zakončuje hasičská hudební fontána právě na Lodním náměstí.
V Ústeckém kraji budou ještě letos zahájeny výstavba zcela nových přístavišť pro malá rekreační plavidla v Brné, Roudnici nad Labem a ve Štětí s cílem dokončit souvislou síť.

(zpracováno s využitím tiskové zprávy Ředitelství vodních cest ČR)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu