Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hrad jednání

Starostové kvůli jednání o vysokorychlostní trati založí spolek

Vedoucí plánované výstavby vysokorychlostní trati z Prahy do Drážďan přijeli dnes dopoledne do Litoměřic představit starostům ORP (obce s rozšířenou působností) Litoměřice své záměry. Na jednání do hradu všechny pozval litoměřický starosta Ladislav Chlupáč. Zastupitelé obcí chtěli znát hlavně odpovědi na otázky svých občanů, kteří se obávají o své nemovitosti či ztrátu soukromí.

 

Na úterním jednání se hovořilo hlavně o úseku Roudnice nad Labem – Litoměřice. Vedoucí projektu představili starostům tři varianty, kudy by mohla železniční trať vést. V odpovědích na dotazy, v nichž plály emoce, byli ubezpečeni, že vše je zatím ve stádiu příprav, posudků a jednání. Nic v tuto chvíli není rozhodnuto a se samotnou výstavbou se nezačne dřív než za sedm let.

„Rozhodli jsme se založit spolek, jehož prostřednictvím s vámi chceme vést jednání. Věříme, že bychom tak mohli najít společnou cestu,“ sdělil vedoucím projektu Michal Mančal, starosta Křešic. Ti tuto možnost uvítali, jednání jsou nakloněni a budou se snažit lidem vyjít maximálně vstříc.

Někteří zástupci obcí vyjádřili také obavu z toho, že by se plánovaná trať mohla „postavit“ mezi jejich místní části, a tím znesnadnit občanům možnost chodit či jezdit z jedné obce do druhé (například Hrobce – Rohatce). Dále se obávají tunelů vedoucích pod obcí. Vedoucí projektu starosty ubezpečili, že v hloubce cca 50 metrů zástavbě nic nehrozí. Ti tuto informaci ovšem přijali s nedůvěrou.

„Je velice důležité vést dialog. Jedná se o obrovskou stavbu za miliardy korun a je potřeba, aby nejen dobře sloužila svému účelu, ale aby zároveň netrpěli lidé, kteří v její blízkosti budou žít,“ uvedl Ladislav Chlupáč.

Pokud by trať byla dle plánů postavena zhruba v roce 2035, mohli by se občané Litoměřic dostat do Prahy za dvacet minut.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu