Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Starosta přijal na radnici úspěšné trenéry

prijetihenkempV Litoměřicích žijí úspěšní trenéři. Do trenérské Síně slávy byl počátkem letošního roku uveden Svatopluk Henke. Společně s veslařem Zdeňkem Peckou, kterému se této pocty dostalo před čtyřmi lety, je tento týden na radnici přijal starosta města Ladislav Chlupáč. Poděkoval jim za dlouholetou úspěšnou trenérskou činnost.

 

„Nejlepší trenéři by měli trénovat nejmladší závodníky. Do jejich rozvoje se vyplatí investovat nejvíce,“ shodli se oba trenéři se starostou. „Například Sváťa má dar až neskutečně nabíjet ostatní energií,“ uvedl Zdeněk Pecka na adresu Svatopluka Henkeho, který se například významně podílel na sportovní kariéře úspěšného cyklisty Romana Kreuzigera. Od roku 1989 je šéfem mládežnické cyklistiky a trenérem juniorské reprezentace. Od roku 1993 je i ředitelem Závodu míru juniorů, jehož první etapa startuje i končí v Litoměřicích, a který je součástí světového poháru. „Startovala v něm celá řada cyklistických es, jako například mistři světa Peter Sagan nebo Michal Kwiatkowski, “ jmenuje Svatopluk Henke, sám bývalý úspěšný sportovec. V letech 1969 a 1970 byl členem juniorského reprezentačního družstva a později vítězem řady celé řady prestižních cyklistických soutěží.

Svatopluk Henke se v Síni slávy ocitl vedle Zdeňka Pecky, který se svým svěřencem, Václavem Chalupou, získal na světových soutěžích a olympijských hrách osm medailí. Od roku 1989 byl ústředním trenérem skupiny skifařů, s níž se mu povedlo v letech 1989 - 2004 získat celkem 9 medailí z mistrovství světa nebo olympijských her. Nejvýraznější osobností z této skupiny byl právě Václav Chalupa. Vlastní úspěšnou kariéru Zdeněk Pecka ukončil v roce 1984 jako jediný český veslař, kterému se povedlo v letech 1874 až 1984 vybojovat 7 medailí na mistrovstvích světa a olympijských hrách.

Do Síně slávy každoročně uvádí Unie profesionálních trenérů, jež je součástí Olympijské akademie Českého olympijského výboru, trenéry, kteří se svými svěřenci dosáhli během trenérské kariéry mimořádných úspěchů. Trenérem roku 2016 se navíc stal Litoměřičák Petr Lacina, který dovedl judistu Lukáše Krpálka ke zlaté medaili na olympiádě.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu