Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Starosta přijal mladého úspěšného plavce

plavecmpÚspěšného mladého plavce Vojtěcha Netrha přijal dnes ve své kanceláři starosta Ladislav Chlupáč.

Litoměřický sportovec z Plaveckého klubu Litoměřice, který za několik dní oslaví osmnácté narozeniny, si tak vyslechl slova díků a povzbuzení k dalším úspěchům. Převzal také poháry za úspěch v anketách, které pravidelně vyhlašuje Regionální deník a je součástí projektu krajské organizace České unie sportu v Ústeckém kraji. Zde získal od čtenářů rekordních 4,5 tisíce hlasů a v prosinci se tak stal sportovcem měsíce Ústeckého kraje.

Rok 2019 byl pro Vojtu celkově úspěšný. Z mistrovství ČR v plavání přivezl sedm cenných kovů (3 stříbra a 4 bronzy). Zúčastnil se také mistrovství světa a mistrovství Evropy juniorů, kde na 200metrové trati v plavecké technice prsa skončil na mistrovství Evropy na čtrnáctém a na mistrovství světa na dvacátém místě. „V současné době se připravuji na kvalifikační závody na mistrovství Evropy juniorů pro tento rok, které se uskuteční ve Skotsku,“ prozradil sportovec.

„Výsledky Vojty jsou velmi dobré a vzhledem k jeho věku má toho hodně před sebou,“ předeslal starosta Chlupáč.

Hromadné foto: Zleva Roman Marek - místopředseda krajské organizace České unie sportu, Vojtěch Netrh, Ladislav Chlupáč, Zdeněk Kubec - předseda krajské organizace České unie sportu