Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Starosta předal sošky Aloise Klára osmi osobnostem

skupinkaKlarwSvou práci ve prospěch veřejnosti vykonávají dlouhé roky, profesionálně a s pokorou. Nyní za ni získali uznání. V obřadní síni litoměřické radnice totiž starosta Ladislav Chlupáč předal sošky Aloise Klára osmi osobnostem, které dlouhodobě svou prací přispívají ke zkvalitnění a rozvoji zdravotní a sociální oblasti.

Za přínos městu v oblasti zdravotnictví sošku v podobě anděla vytvořeného v chráněné dílně Diakonie získala Marta Ševicová. Vrchní sestra centrálních operačních sálů litoměřické nemocnice zde pracuje od roku 1971 doposud. Od roku 1973 jako zdravotní sestra působí v tomtéž zdravotnickém zařízení i Růžena Hanusková. „Děkujeme nejen vám, ale všem obětavým zdravotním sestrám, které pečují celý profesní život o druhé a ne vždy se jim společnost umí za náročnou práci odvděčit," uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

Třetí oceněnou byla členka komise Zdravého města a Místní agendy 21 Alena Kuldová, která dlouhé roky aktivně připravuje preventivní programy v oblasti zdraví nejen pro školy, ale i pro další skupiny občanů. Podílí se na rozvíjení spolupráce s nemocnicí, ale i privátními lékaři, organizuje návštěvy studentů na odděleních nemocnice, spolupracuje se Státním zdravotním ústavem apod. „Množství aktivit odváděných paní Kuldovou ve prospěch města je obdivuhodný," ocenil její práci starosta.

Jako první zubní lékařka získala sošku Jana Víšková. Za 55 let práce v Litoměřicích poznalo její citlivý přístup tisíce klientů z regionu. Jejíma rukama však neprošli jen pacienti, ale i řada začínajících lékařů. Doktorka Víšková ještě stále pracuje. Ocenění se dostalo i Josefu Jílkovi, který byl nominován za dlouholetou lékařskou praxi v oblasti chirurgie a za práci v představenstvu Okresní lékařské komory. Nyní působí v privátní ambulanci.

Za rozvoj sociální oblasti získaly cenu tři osobnosti. Za soustavnou práci ve prospěch Klubu seniorů ji převzala jeho dlouholetá vedoucí Eva Vladyková. Svým aktivním přístupem pomáhá nejen při rozvoji jeho aktivit, ale spolupracuje s městem i při zjišťování skutečných potřeb seniorů žijících ve městě. „Cenu vnímám jako ocenění práce, které se věnuji od roku 1991. Jsem ráda, že si jí město všímá," uvedla po skončení slavnosti Eva Vladyková.

skupinkaKlarw

U složitého budování Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích a počátků šíření povědomí o hospicové péči stál Pavel Česal, který zařízení vedl od roku 2001. Ocenění města Litoměřice získal ve chvíli, kdy si od loňského roku užívá v důchodu zaslouženého odpočinku.

Stále aktivní pak zůstává Zdeněk Bárta, který v roce 1992 stál v Litoměřicích u zrodu Diakonie Českobratrské církve evangelické, jež poskytuje domov pro matky s dětmi nacházející se v obtížné životní situaci a zajišťuje širokou škálu služeb pro osoby s mentálním a zdravotním postižením. Pomoc potřebným prosazoval i ve vrcholné politice, nejprve v České národní radě, později i jako senátor.

Nominovat osobnosti mohli jednotlivci, sdružení nebo organizace. Návrhy se poté zabývala zdravotní a sociální komise a rada města. Konečné slovo měli zastupitelé.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu