Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Miroslav Zimmer a Ladislav Chlupáč

Starosta na radnici přivítal dvě litoměřické osobnosti

Dlouholetého učitele na Gymnáziu Josefa Jungmanna Vladimíra Švihlíka a známého publicistu a fotografa Miroslava Zimmera přivítal ve středu na radnici starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Studenty oblíbený pedagog Vladimír Švihlík působil na litoměřickém gymnáziu, kde vyučoval matematiku a zeměpis, úctyhodných 42 let.

„Řada studentů mi říká, že ještě na vysoké škole vyžili z toho, co se naučili na gymnáziu, a že většinou neměli s matematikou žádné problémy,“ komentoval kantor pro některé náročný předmět.

„Problém vidím spíše v tom, že učitelství matematiky odchází studovat stále méně mladých. Až naše „stará garda“ odejde, tak nevím, kdo ji bude učit,“ poznamenal Vladimír Švihlík, který, poté co odvedl další ročník k maturitě, odchází v těchto dnech do penze.

U této příležitosti mu starosta za jeho dlouhodobou činnost v oblasti vzdělávání na setkání poděkoval a věnoval mu mimo jiné i publikaci o Litoměřicích a další upomínkové předměty.

Významné životní jubileum už zanedlouho oslaví známý litoměřický publicista, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu Sever, fotograf a vášnivý astronom Miroslav Zimmer.

„Z rádia jsem odešel v roce 2014 a od té doby mám mnohem více času na focení. Je to moje velké hobby, kterému jsem se jeden čas chtěl věnovat profesionálně,“ prozradil.  

Ačkoli roli regionálního zpravodaje už před několika lety opustil, v rozhlase ho posluchači mohou i nadále slýchávat v magazínu ze světa vědy a fantazie Planetárium, kde má své pravidelné rubriky. 

„V posledních letech mě naplňuje také spolupráce s litoměřickou základní uměleckou školou, kde se rád setkávám s umělci a muzikanty,“ doplnil Miroslav Zimmer, který si ke svým sedmdesátým narozeninám „nadělil“ výstavu svých fotografií. Zájemci si ji budou moci prohlédnout v září v Divadle Karla Hynka Máchy.

Setkávání vedení města s místními úspěšnými sportovci, umělci, učiteli a dalšími veřejně aktivními lidmi má v Litoměřicích dlouhou tradici. Letos v dubnu na radnici zavítali například hokejisté HC Stadion, kteří vyhráli základní část 1. ligy. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu