Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Starosta blahopřál lektorce německého jazyka k úspěchu

nemcinampÚspěšné žáky dosahující mimořádných úspěchů při studiu německého jazyka ocenil před několika dny starosta Ladislav Chlupáč v rámci slavnosti probíhající v salonku domu kultury, kterou v Litoměřicích pořádali organizátoři kampaně Šprechtíme.

Litoměřická lektorka němčiny Lucie Čechová totiž letos byla v rámci kampaně „Šprechtíme“ vyhlášena jako nejlepší vyučující německého jazyka v ČR, čímž obhájila své předloňské prvenství. Na její efektivní výukové metody zněla slova chvály od slavnosti přítomných zástupců Goethe-Institutu, Rakouského a německého velvyslanectví, Rakouského institutu v Brně, Spolku germanistů a učitelů NJ a řady dalších.

V Litoměřicích rostou pod vedením lektorky Lucie Čechové šikovní němčináři. Důkazem jsou výsledky, kterých dosáhli žáci a studenti ve všech třech kategoriích celorepublikové soutěže „Sousedé na západě“. V nich obsadili Eliška Přibíková, Tereza Piskláková, Nikol Zárubová, Filip Dianiška a Ninjin Altantamir první místa v konkurenci 290 do soutěže zaslaných projektů.

Eliška sklidila úspěch s projektem „Čtyři kamarádi na kolech“. Spočíval ve vytvoření deskové hry s kvízovými otázkami a precizně zpracovaným cestovním deníkem. Tereza zvítězila v kategorii Umělecká tvorba s projektem, který pojala jako kalendář. „Představoval koláž 12 nejzajímavějších měst a míst Bádenska-Württemberska, přičemž ke každému měsíci a městu vytvořila i didakticko-metodické cvičení pro žáky, kteří se učí němčinu nebo češtinu jako cizí jazyk,“ charakterizovala oceněné dílo lektorka Lucie Čechová, pod jejímž vedením dívky úspěchu dosáhly. Stejně jako Nikol Zárubová, Filip Dianiška a Ninjin Altantamir, kteří vytvořili vizitku Bádenska-Württemberska, kterou pojali jako hru kvarteto. Při ní hráči hledají karty z oblasti jídla, zvyků, měst, osobností, průmyslu apod.

nemcinavp

K úspěchu přál vítězům starosta Ladislav Chlupáč. Dosáhli jich pod vedením učitelky Lucie Čechové (zcela vlevo).


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu