Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Stárnout se dá aktivně – kampaň pro seniory začíná

logompSenioři v Litoměřicích se mohou těšit na třetí ročník akce „Místa v Litoměřicích přátelská seniorům". Jejím cílem je zajímavou formou seznámit aktivní seniory s vybranými organizacemi, které pro ně připravují zájmové aktivity a služby a zapojit je do činnosti. Kampaň startuje v pondělí 27. dubna. Informační brožurky se soutěžními kartami jsou již nyní k vyzvednutí v infocentru v podloubí radnice.

A na co se mohou zájemci letos v termínu od 27. dubna do 2. června těšit? Kampaň zahájí přednáška na Ekonomu, v průběhu níž se senioři seznámí se studiem virtuální univerzity třetího věku a s moderní technikou. „V následujících dnech se uskuteční řada akcí, např. turnaj v petangue, turistický výlet, prohlídky města, přednášky policie, trojboj v Domově U Trati, exkurze do sběrného dvora, výtvarná dílna v hospici, přednáška v nemocnici, psychomotorické cvičení v knihovně, prohlídka současné základní školy, jarmark v šatníku Diecézní charity a další," vyjmenovala některé z nabízených aktivit Rita Vlčková, koordinátorka kampaně.

Zapojit se mohou všichni občané starší 60 let. Ti, kdo absolvují 8 nabízených aktivit, získají od města odměnu. Slavnostní vyhlášení proběhne 17. června v domě kultury při každoročním setkání seniorů.

Akce Zdravého města Litoměřice je součástí kampaně 30 dní pro neziskový sektor a je podpořena z projektu READY21 z Programu švýcarsko – české spolupráce MŽP ČR.

Více informací na http://zdravemesto.litomerice.cz/.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu