Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Stanoveny byly termíny zápisu do prvních tříd základních škol

zszapismpPředškoláci mají před sebou důležitý den – zápis do školy. Ve všech sedmi litoměřických základních školách se uskuteční 23. a 24. dubna od 14 do 17 hodin.

Celkem se letos bude otevírat 12 prvních tříd ve školách zřizovaných městem Litoměřice a jedna v soukromé škole Lingua Universal. V září může do ZŠ nastoupit 350 prvňáčků. „Dlouhodobě bývá kapacitně zaplněna ZŠ Ladova a ZŠ Masarykova. Volné kapacity nabízejí ZŠ Havlíčkova a ZŠ Na Valech,“ uvedla Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

Do prvních tříd se zapisují děti, které do 31. srpna dovrší šestý rok věku. U mladších dětí, tedy těch, které dosáhnou šesti let v době od 1. září do 31. prosince, musí rodiče zažádat o posudek pedagogicko-psychologické poradny. O jejich přijetí rozhoduje ředitel ZŠ. Zápisy ovlivní také vyhláška týkající se spádovosti základních škol. Spádovost znamená, že zákonní zástupci mají zaručeno přijetí svých dětí ve škole v příslušném školském obvodu, kde má dítě trvalé bydliště nebo pobyt (v případě cizinců). „Stále však platí svobodná vůle k výběru jiné školy, pokud není kapacitně naplněna,“ dodává vedoucí Křížová.

Výčet ulic a jejich spádovost k základním školám naleznete ve vyhlášce č. 6/2017 na webových stránkách města. Dále také v mapové aplikaci, která zobrazuje adresní místa ve městě a jejich příslušnost ke školám.

Foto ilustrační


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu