Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Den seniorů

Sportovní hry přilákaly na letní koupaliště desítky seniorů

Rekordní návštěvnosti se dnes těšil šestý ročník Dne seniorů na litoměřickém letním koupališti. Na akci konané v rámci kampaně Místa přátelská seniorům tam na účastníky čekaly tradiční i méně obvyklé sportovní činnosti.

Pozdravit seniory a vyzkoušet si některé z aktivit přišel dopoledne starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, jenž tuto akci navštěvuje pravidelně.

Jak přiblížila hlavní organizátorka Milka Kuderová, jednalo se například o střelbu ze vzduchovky, pétanque, minigolf, diskgolf či stolní tenis. Mezi netradiční sporty, které si senioři mohli vyzkoušet, patřila původem finská kolíková hra mölkky nebo woodball, kde je úkolem dopravit dřevěnou kouli do branky jen za pomoci hole. Zaujala i trojkolová „koloběžka", která se pohání pohybem boků do stran. Připraveno bylo také cvičení tai-či a jógy a stanoviště tam měl i klub českých turistů.  

„Díky pěknému počasí jsme vyšší účast očekávali. Nakonec přišlo 115 lidí, což je dosavadní rekord a moc nás to těší,“ uvedla za organizátory Milka Kuderová.

Den seniorů a s ním spojené aktivity na koupališti byly pro seniory zdarma, zároveň mohli využít i bezplatných vstupů do bazénů v areálu.

Kampaň Místa přátelská seniorům pořádaná odborem sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu a jeho partnery bude pokračovat více než desítkou dalších aktivit až do 31. října.

Už příští týden senioři vyrazí na Píšťanské jezero, kam je z přístaviště na Střeleckém ostrově zaveze výletní loď. 

Dále se mimo jiné chystá i divadelní představení, výlet do přírody s litoměřickým klubem českých turistů, turnaj v pétanque, přednášky na různá společenská témata nebo prohlídka stanice profesionálních hasičů.

 „Nabídka aktivit pro litoměřické občany starší 60 let je skutečně pestrá. Naším hlavním cílem je seniory vzájemně propojit, aby spolu mohli navázat nová přátelství a zároveň se seznámili s činností organizací, které ve městě poskytují sociální služby, vzdělávání a volnočasové vyžití,“ vysvětlila Renáta Jurková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.

Brožuru s podrobným programem a termíny si zájemci, kteří se dosud do kampaně nezapojili, mohou vyzvedávat v infocentru na Mírovém náměstí. Získají tam také soutěžní kartu se seznamem všech naplánovaných činností, ke kterým mohou sbírat razítka. Závěrečné vyhodnocení kampaně se slavnostním oceněním proběhne na každoročním vánočním setkání v Kulturním a konferenčním centru 7. prosince.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu