Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Spodní částí Palachovy ulice dnes projela první vozidla

sovovmpPrvní vozidla a autobusy městské hromadné dopravy dnes projely Sovovou a spodní částí Palachovy ulice, a to až ke křižovatce ulic Tolského a Palackého. Úvodní etapa revitalizace Palachovy ulice tak skončila. Součástí byla i stavebně náročná rekonstrukce sítí a instalace semaforů Na Valech.

Výsledkem je v daném úseku nový povrch silnice, nově vydlážděné chodníky se zachováním jejich původní šíře, podélné i šikmé parkovací stání, moderní veřejné osvětlení, bezbariérové a nasvětlené přechody pro chodce, dvě autobusové zastávky a odpočinková zóna kruhového typu před kinem Máj. Vozovka umožňuje hladký průjezd vozidel v obousměrném provozu, nicméně její šíře, stejně jako zvýšení plochy křižovatek přispívá k přirozenému zklidnění provozu, což bylo cílem projektu.

„Stavbu však město převezme až poté, co budou odstraněny některé drobné nedodělky, jako například chybějící zábradlí před restaurací Johannahof,“ informoval stavební technik odboru územního rozvoje městského úřadu Ladislav Pošík.

Revitalizace Palachovy ulice bude pokračovat druhou etapou, až ke křižovatce s ulicí Resslova. Dokončena má být dle harmonogramu do konce března, nicméně průběh ovlivní zimní podmínky.

„Každopádně kompletní rekonstrukce Palachovy ulice, a to až k místu napojení na Masarykovu ulici, skončí na konci letních prázdnin v příštím roce,“ dodala vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu