Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Soutěž motivovala úředníky k omezení používání automobilů

cestymestympMěstský úřad Litoměřice motivuje své zaměstnance k omezení používání automobilů, a to i formou soutěží. Dnes se uskutečnilo vyhlášení jedné z nich s názvem „Cesty městy“, do které se mohli zapojit všichni zaměstnanci MěÚ a litoměřické nemocnice. Spočívala ve sdílení informací o způsobu přepravy do a ze zaměstnání. Jejím cílem bylo motivovat pracovníky k používání udržitelných druhů dopravy včetně sdílení jízd automobilem (carpooling).

 

Informace zaměstnanci zadávali do speciální aplikace, která vznikla v rámci projektu MOVECIT. „Ocenění jsou dnes všichni, kteří se do projektu zapojili. Vážíme si toho. Získali jsme díky tomu mnoho potřebných informací. Již nyní například víme, že pracovníci nemocnice postrádají hromadný svoz,“ uvedl Jaroslav Klusák, vedoucí organizační složky SMART CITY Litoměřice.

Jednou z oceněných byla například Naděžda Křečková, která pracuje v nemocnici. „K přepravě do zaměstnání auto nepoužívám, jsem sportovec a upřednostňuji chůzi,“ prozradila soutěžící, která si, stejně jako ostatní, převzala od pracovníků SMART CITY drobné dárky.

Aplikace, jejíž používání si zaměstnanci obou institucí pilotně vyzkoušeli v rámci soutěže, zůstane i po skončení soutěže k využití zaměstnancům MěÚ. Ti si díky ní budou moci hledat kolegy na společné dojíždění automobilem nebo sledovat, kolik emisí CO2 ušetří díky cestě do práce jiným druhem dopravy než autem. Ti, kteří dojíždí pěšky či na kole, se zase dozví, kolik kalorií po cestě spálili.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu