Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Soud zamítl žalobu ANO podanou kvůli Radničnímu zpravodaji

jednaci sinmpOkresní soud v Litoměřicích ve čtvrtek zamítl žalobu sedmi zastupitelů z litoměřického Hnutí ANO týkající se nezveřejnění jejich povolebního komentáře v Radničním zpravodaji města Litoměřice. Rozsudek je zatím nepravomocný. „Těší mě, že také soudce konstatoval, že politický boj nepatří na stránky Radničního zpravodaje města, neboť toto periodikum by v prvé řadě mělo přinášet obyvatelům důležité informace týkající se města, jeho rozvoje a současných i budoucích událostí v něm,“ konstatovala šéfredaktorka zpravodaje Eva Břeňová. Zástupci litoměřické organizace ANO 2011 na místě vyjádřili nespokojenost s rozhodnutím okresního soudu. Zda se odvolají, není zřejmé.

Předseda litoměřické organizace ANO 2011 Petr Urbánek neuspěl ani u krajského soudu s třetí žalobou na Radniční zpravodaj související se zveřejněním jeho článku jako reakci na článek šéfredaktorky týkající se Zahrady Čech. V pořadí druhá žaloba mezi litoměřickým ANO 2011 a městem Litoměřice jako vydavatelem periodika dosud nebyla zakončena vynesením rozsudku.

Spor v Litoměřicích se na rozdíl od jiných měst nerozhořel kvůli přístupu opoziční strany do Radničního zpravodaje, nýbrž kvůli míře a formě přístupu. Tu však řeší pravidla pro vydávání zpravodaje schválená zastupiteli. V souladu s nimi je například pro komentáře zastupitelů za ANO 2011 vyhrazena téměř ¼ strany v každém vydání zpravodaje, což většina zastupitelů považuje za prostor dostatečný.

„Komentáře by slušnou, byť kritickou formou měly prezentovat názory zastupitelů na projednávanou problematiku, dění ve městě a podobně, přičemž by se jejich autoři měli zdržet napadání politických konkurentů,“ nastínila filozofii redakční rady zpravodaje, v níž má své zástupce jak opozice, tak koalice, šéfredaktorka Břeňová. Podle ní byl povolební příspěvek ANO nazvaný „Litoměřice se změny prozatím nedočkaly“ v rozporu s touto filozofií.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu