Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Soud označil postup města za správný

Město Litoměřice postupovalo v souladu se zákonem, když doporučeně prostřednictvím České pošty zaslalo přípravnému výboru pro konání referenda petiční archy s žádostí o odstranění nedostatků. Rozhodl tak Krajský soud v Ústí nad Labem. Přípravný výbor pro konání referenda ve městě Litoměřice tak se svou stížností neuspěl. Což ve svém důsledku znamená, že město Litoměřice v tuto chvíli nepodniká kroky k vyhlášení referenda o plošném zákazu hazardu.

Návrh na vyhlášení místního referenda k plošnému zákazu hazardu obdržel Městský úřad v Litoměřicích 9. července. V petičních arších se objevilo 2184 podpisů údajně oprávněných litoměřických voličů. Uznáno však bylo 1678 podpisů a potřeba k vyhlášení referenda jich bylo 1932. „Podrobnějším zkoumáním jsme totiž objevili závažné nedostatky na podpisových arších," vysvětlil tajemník městského úřadu Karel Chovanec. Chybovost přesáhla 23%, na základě čehož městský úřad v souladu se zákonem o místním referendu vrátil návrh na vyhlášení referenda i s přílohami, a to s žádostí o odstranění nedostatků v zákonem stanovené lhůtě.

„Vzhledem k tomu, že dokument výzvy k odstranění nedostatků neumožňoval odeslání prostřednictvím datové schránky (velké množství podpisových archů), byl dokument odeslán doporučeně poštou," dodal vedoucí správního odboru městského úřadu Jaroslav Lachman.

Radní, ani zastupitelé města tak o petici, jejíž nedostatky nebyly odstraněny, nejednali. Již na počátku roku však přijali vyhlášku, která zpřísňuje a reguluje provoz výherních hracích automatů ve městě s tím, že další provozovny tohoto typu již v Litoměřicích nevzniknou.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu