Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

expozice_kalich_hodiny

Součástí páteční Muzejní noci je otevření nové "Expozice Kalich"

V podkroví vyhlídkové věže Kalich bude již zítra 20. května představena veřejnosti v době od 15.30 do 20 hodin nová „Expozice Kalich“. Instalací výstavy s interaktivními prvky vrcholí unikátní a stavebně náročná rekonstrukce podkroví vyhlídkové věže, která je součástí památkově chráněného Domu Pod Bání, jenž je dnešním sídlem radnice.

Přípravné práce na náročném projektu obnovy vnitřní konstrukce (dřevěných prvků) i střešní krytiny jedné z dominant městské památkové rezervace, domu U Kalichu, začaly již v roce 2017. Městem Litoměřice byla v souladu s historiky i památkáři zvolena cesta řemeslně těžšího historického postupu obnovy této památky. Následně tvořená Expozice Kalich byla pojata moderně a zároveň s respektem a úctou k této budově. Do prostoru bylo mj. umístěno i několik ojedinělých exponátů objevených při renovaci.

"Přijměte, prosím, mé pozvání a nechte se vtáhnout do dějin tohoto ojedinělého domu," zve litoměřický radní a historik Filip Hrbek, který jako spoluautor výstavu zahájí a od 15.30 do 20 hodin bude veřejnost expozicí provázet. 

S ohledem na název expozice  bude ve vstupních prostorách radnice připravena i malá ochutnávka litoměřického piva Kalich, jehož tradici výroby se podařilo v loňském roce po dvaceti letech obnovit. Pokud se budete chtít zúčastnit prohlídky, která je zítra od 15.30  do 20 hodin jako součást Muzejní noci zdarma, hlaste svůj zájem v infocentru. 

Severočeská galerie výtvarného umění jako organizátor páteční Muzejní noci, jejíž součástí je otevření Expozice Kalich, zároveň zve na kompletní program této ojedinělé akce. Fenomén Muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání. Nejinak tomu bude i v Litoměřicích.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu