Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

sos_naramek

SOS náramky již střeží zdraví našich seniorů

Mnoho našich vážených seniorů, občanů Litoměřic a okolí, již mají v užívání SOS náramky, které jsou společným projektem města Litoměřice a Farní charity Litoměřice. Tyto SOS náramky jsou výbornou pomocnou silou při náhlých zdravotních situacích ohrožujících zdraví a život jejich uživatelů. Jsou to naše oči a uši, které mohou v pravou chvíli pomoci v nouzi, kdy nezbývá jiná možnost a síla než zmačknout tlačítko na své ruce.

Náramky, jak již bylo v médiích prezentováno, jsou jako hodinky, které se nosí na ruce. Pokud tedy nastane situace, kdy jejich majitel upadne, zhorší se mu v rychlém časovém sledu zdravotní stav, orientace, či ho přepadne pocit bezmoci a strachu, postačí, když podrží tlačítko na hodinkách a spojí se s dispečinkem. Na dispečinku sedí 24 hodin denně 7 dní v týdnu operátorky, které okamžitě řeší vzniklou situaci. Snaží se vyhodnotit stav klienta a udělat optimální kroky takové, aby došlo k záchraně života nebo zklidnění situace. Musíme si uvědomit, že náramky jsou určeny pro seniory, kteří chtějí být co nejdéle sami doma. A jen takto je možné jim zajistit pocit bezpečí a vědomí, že je někdo stále s nimi, na blízku.

O náramky je velký zájem a těší se značné oblibě. V současnosti je městem dotováno 100 kusů takových náramků. Je to krok, kterým město Litoměřice a Farní charita Litoměřice podporuje své nejstarší občany, kteří si opravdu tento zájem zaslouží. Bez nich bychom nebyli ani my a proto je nanejvýš vhodné jim vložit do rukou pocit bezpečí a dát jim šanci být tu s námi co nejdéle. To je hlavním cílem projektu. Láska k lidem, kteří tvořili pro nás a my jim to vrátíme tím, že teď tvoříme pro ně.

Cena náramku je i pro seniory díky dotaci města a zajištění správy dispečinku Farní charitou Litoměřice, velmi dostupný. Oproti ceně pro „mimo litoměřické“, kteří si náramek mohou pořídit za 9.500kč a pak platit 250kč/měsíc paušál na SIM kartu v náramku, si mohou „místní“ občané tento náramek pořídit pouze za měsíční paušál 250kč/měsíc. Nic jiného neplatí. A to je, myslím si, za cenu života opravdu malá částka. Budeme rádi, když klienti nebudou muset náramek použít, ale pocit jistoty, který jeho užíváním získají je k nezaplacení. Pokud by měl kdokoliv zájem o tento náramek, je možné se domluvit s vedoucí pečovatelské služby Farní charity Litoměřice paní Alenou Mohauptovou na tel. čísle 731402424 a ona vše zařídí. Náramek je možné mít po domluvě do 2-3 pracovních dnů. Tak neváhejte a zkuste svým blízkým věnovat pocit bezpečí.

Tiskovou zprávu připravila: Mgr. Karolína Wankovská DiS, ředitelka Farní charity Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu