Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Solární lavičky jsou opět v provozu

sollavmpLitoměřičané již mohou plně využívat chytré lavičky CapaSitty, které se staly terčem vandalů. Poškození bylo odstraněno a jsou opět funkční a použitelné pro všechny účely.

Litoměřice mají dvě solární lavičky, a to v parku Václava Havla a na Střeleckém ostrově u Labe. „Lavička v parku Václava Havla prošla kompletní revizí, jak elektroniky, tak i výměnou prken,“ informoval energetický manažer městského úřadu Jaroslav Klusák. Nabíjení a wifi funguje po stisknutí tlačítka na lavičce po dobu 15 minut. Po uplynutí se musí uživatel opět připojit. „V případě většího zájmu zvažujeme v letních měsících prodloužit interval využití internetu až na jednu hodinu,“ uvedla vedoucí oddělení ICT Leona Slabochová.

 Chytré lavičky nabízí možnost bezplatného připojení k internetu a dobití mobilních telefonů, tabletů, čteček i fotoaparátů přes dva USB konektory či bezdrátově pomocí indukce, a to pouze s využitím solární energie. Dále monitorují výrobu energie, spotřebu při dobíjení a kvalitu ovzduší. Lavička v parku Václava Havla byla v Litoměřicích, prvním městě v republice, instalována v květnu roku 2016. Její sourozenec je v provozu od prosince loňského roku.

Text pod foto: Na poškození laviček upozornili občané v aplikaci „ZmapujTo“, pomocí které je možné hlásit černé skládky, vandalismus nebo jiné nedostatky ve veřejném prostoru.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu