Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Sociální služby nyní i v mobilní aplikaci

komplanmpJak vyřešit složitou životní situaci? Které sociální služby město Litoměřice nabízí? Kde hledat pomoc a na koho se obrátit? Rychle a přehledně vám poradí nová mobilní aplikace „Komplan“. Město tak pokračuje ve zkvalitňování služeb, kdy chce občanům všech věkových kategorií zpřístupnit potřebné informace.

„Většina občanů používá chytrý telefon. Aplikace usnadňuje orientaci v sociálních službách,“ sdělil místostarosta Pavel Grund. Každý si může vyhledat informace o sociálních službách. Úřad je obyvatelům zprostředkoval ve všech možných podobách. Jsou k dispozici jak v tištěné podobě (Katalog sociálních služeb Města Litoměřice, Mapa sociálních služeb, 5. Komunitní plán sociálních služeb města Litoměřice), dále na webových stránkách Komunitního plánovaní sociálních služeb Litoměřice a nyní nově také v mobilní aplikaci.

 „V mobilní aplikaci naleznete sekci „Chci poradit“, v níž vyplníte formulář a následně se objeví kontakty na pracovníky odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu, kteří vám pomohou problém vyřešit,“ popisuje jednu z funkcí tajemník městského úřadu Milan Čigáš. Dále zde můžete například najít kalendář akcí, aktuality, mapu sociálních služeb, kompletní přehled jak řešit životní situace dotýkající se sociální oblasti a další.

Údaje v aplikaci jsou stále aktuální díky propojení s webovými stránkami Komunitního plánování, které získaly v únoru první místo v kategorii „Smart City a nejlepší elektronické služba“ na krajské soutěži Zlatý Erb a zároveň postoupily do celostátního kola. Hned za webovými stránkami se umístil „Geoportál – rozcestník mapových služeb“. Oceněný Rozcestník přináší přehled mapových aplikací, například kde je ve městě vyhrazené parkovací stání pro osoby se ZTP. Nejen tímto je propojen s druhou zlatě oceněnou službou Komunitní plánování sociálních služeb. Každý občan je přehledně nalezne na webových stránkách města.

 „Komplan“ je možné stáhnout na všechny typy operačních systémů chytrých telefonů. Není jedinou aplikací, kterou můžete v Litoměřicích využít. Jedna z dalších „Incity – město na dlani“ poskytuje turistům a obyvatelům informace o ubytování, stravování, památkách či kulturních akcích.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu