Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Sochařské sympozium zakončilo představení děl

s5mpO čtyři díla se rozroste exteriérová galerie soch, která v posledních osmi letech vzniká ve městě Litoměřice. V pondělí 20. června totiž byl na výstavišti slavnostně zakončen čtvrtý ročník mezinárodního sochařského sympozia. Během dvou týdnů zde vznikla čtyři díla, jež rozšíří stávající expozici 15 soch, umístěných v různých částech města a na Střeleckém ostrově.

Sochaři tvořili podle vlastních návrhů, na základě kterých byli k účasti na sympozium pozváni. "Alžběta Kumstátová vytvořila jelena z pískovce a dřeva, Zbigniew Fraczkiewicz rovněž sochal do pískovce, a to vysokou postavu na čtyřech nohách, představující symbol slovanství. Zuzana Kačerová opracovávala dva menší kvádry tvrdé žuly, stejně jako Jean-Paul Chablais, který do vysokého monumentu, tvořeného z několika kusů, zkombinoval mužskou tvrdost a ženskou něhu," představil díla umělců litoměřický akademický sochař Libor Pisklák, organizátor a duchovní otec projektu. Zatímco dosud účastníci sympozia tvořili hlavně z pískovce, letos využili i materiál zachráněný v průběhu rekonstrukce Tyršova mostu. Dva sochaři tak tvořili ze žuly pocházející ze secesního mostu.

Díla zůstanou na výstavišti do září, kde je v průběhu jubilejní podzimní Zahrady Čech zhlédnou tisíce návštěvníků. Poté rozšíří venkovní galerii města Litoměřice, které je organizátorem sochařského sympozia, podpořeného společností Zahrada Čech a sponzory.


„V duchu minimalismu jsem vytvořila jelena v říji, jehož zdobí dřevěný prvek,“ charakterizovala sví dílo Alžběta Kumstátová (v červeném). Litoměřičané mladou akademickou sochařku dobře znají, neboť je kromě jiného i autorkou bronzové busty Václava Havla umístěné v parku nebo svaté Doroty zdobící obřadní síň městského úřadu. Fota Karel Pech

svp

s1vp

s2vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu