Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Sochařské sympozium skončilo, čtyři nová díla ozdobí „Mostku“

sochyzakoncenimpSlavnostní představení čtyř nových děl zakončilo dnes již pátý ročník mezinárodního sochařského sympozia. To v uplynulých třech týdnech uskutečnilo na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích.

 

Sochaři František Svátek, Jiří Středa, Marie Šeborová a Italka Emanuela Camacci tvořili dle vlastních návrhů z připravených pískovcových bloků o váze celkem 22 tun z lomu v Dubenci. Období tří týdnů strávených v Litoměřicích hodnotí kladně. „Byli jsme zde hezky přijati, pracovalo se nám dobře,“ poděkovala jménem všech pražská umělkyně Marie Šeborová, která představila sochu s názvem „Anděl sedící na pruhovaném mostě“. Jak sama sochařka tvrdí, může být její dílo chápáno jako anděl strážný, nebo jako bytost, která se zde náhle udivená zjevila.

Nové sochy budou během srpna umístěny v lesoparku na úpatí Mostné hory a rozšíří tak stávající expozici 19 exteriérových děl instalovaných v různých částech města. S těmi se můžeme setkat na řadě míst, ať v historickém jádru nebo na Střeleckém ostrově, například za pedagogickou školou, v ulici Velká Dominikánská před věží José Rizala, před baštou apod. Jejich autory jsou nejen čeští, ale i zahraniční umělci ze Slovenska, Německa, Maďarska a Francie. „Díla pocházející z letošního sympozia se velice povedla, budeme se o ně dobře starat a za tři roky se zde doufám sejdeme znovu,“ zhodnotil celou akci místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

„Cílem sochařského sympozia je pravidelnými tvůrčími workshopy podpořit veřejný prostor města Litoměřice, a vytvořit tak externí galerii soch dostupnou každému,“ charakterizovala akci Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu Litoměřice, jenž společně s partnery sympozium organizuje. Odbornými garanty letošního ročníku byli akademický sochař Libor Pisklák a architekt Jakub Pleyer.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu