Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Sochařské sympozium představí čtyři díla

sympoziummpO čtyři díla se rozroste exteriérová galerie soch v Litoměřicích. Včera byl na výstavišti Zahrady Čech slavnostně zahájen pátý ročník mezinárodního sochařského sympozia. V následujících třech týdnech zde vytvoří čtyři umělci díla, jež rozšíří stávající expozici 19 soch, instalovaných v různých částech města.

 „Cílem sochařského sympozia je pravidelnými tvůrčími workshopy podpořit veřejný prostor města Litoměřice, a vytvořit tak externí galerii soch dostupnou každému,“ charakterizovala akci Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu Litoměřice, jenž společně s partnery sympozium organizuje. Odbornými garanty letošního ročníku jsou akademický sochař Libor Pisklák a architekt Jakub Pleyer. Sochaři František Svátek, Jiří Středa, Marie Šeborová a Italka Emanuela Camacci budou tvořit dle vlastních návrhů z připravených pískovcových bloků z lomu v Dubenci. Jejich návrhy naleznete na webových stránkách sympozia.

 Díla budou umístěna během srpna do lesoparku na úpatí Mostné hory. Rozšíří tak venkovní galerii města Litoměřice. Se sochami vytvořenými na minulých ročnících sympozia se můžeme setkat na řadě míst, ať v historickém jádru nebo na Střeleckém ostrově, například za pedagogickou školou, v ulici Velká Dominikánská před věží José Rizala, před baštou apod. Jejich autory jsou nejen čeští, ale i zahraniční umělci ze Slovenska, Německa, Maďarska a Francie.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu